Midyat Hükümet Konağı’nda ısınma sorunu

Mardin’in Midyat ilçesi Hükümet Konağı’nda devam eden bakım ve onarım çalışmaları yüzünden kalorifer ve klimalar çalışmıyor.

Midyat Hükümet Konağı’nda ısınma sorunu
11 Aralık 2013 Çarşamba 15:48

Mardin’in Midyat ilçesi Hükümet Konağı’nda devam eden bakım ve onarım çalışmaları yüzünden kalorifer ve klimalar çalışmıyor. Kar yağışında etkili olduğu ilçede vatandaşlara duruma tepki gösterdi.

    Hükümet Konağı’nın dış cephesi taş kaplama yapılması ve kalorifer kazanın yenilenmesi çalışmaları yüzünden binada çalışan kamu görevlileri üşüdüklerini belirtirken iş ve işlemleri için gelen vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

    Bakım ve onarım çalışmaları yüzünden ısınma konusunda sorun yaşandığını belirten Kaymakamlık Yazişleri Müdürü İsa Kurnaz, “Kalorifer kazanı yenilendi, yüklenici firma yetiştiremediğinden böyle bir aksaklık oluştu. Binanın dış cephesinin taş kaplama yapılması nedeniyle klimaların motorları söküldü. Bu gün ısınma sorununun giderilmesi bekliyoruz.” dedi.

    Müteahhit firma yetkilisi Asaf Demirdağ ise sorunun prosedüre takıldığını vurgularken, işin çoğunun tamamlandığını belirtti. Demirdağ, “İşimizin yüzde 90’nı tamamlandı. Tüm tertibatımız hazır bir şekilde bekliyor, sadece kazan dairesinin elektrik abonesinin yetkili biri üzerine alınması lazım. Bu sorun çözülürse kazan dairesinin elektriğini bağladığımız anda sorun tamamen çözülecek.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×