MHP’lilerden Fatih Belediyesi önünde protesto

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyesi bir grup, yolsuzluk ve rüşvet operasyonundaki iddialar sebebiyle Fatih Belediyesi önünde eylem yaparak protesto etti.

MHP’lilerden Fatih Belediyesi önünde protesto
20 Aralık 2013 Cuma 16:58

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyesi bir grup, yolsuzluk ve rüşvet operasyonundaki iddialar sebebiyle Fatih Belediyesi önünde eylem yaparak protesto etti. MHP’liler, yanlarında getirdikleri su ve fırçalarla belediyenin camlarını ve önünü yıkadı. Basın açıklamasında da suçluların yargı önünde hesap vermesinin beklendiği vurgulandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasındaki iddialar sebebiyle Fatih Belediyesi önünde toplanan yaklaşık 50 kişilik MHP’li grup, eylem yaptı. ‘Hırsız Mustafa’ , ‘Fatih bizimdir bizim kalacak’, ‘Hırsızlar istifa’ şeklinde slogan atan eylemciler, ‘Ne yedin be Mustafa’, ‘Yarım ada tam lokma teşekkürler Fatih’, ‘Hırsızın hiç mi suçu yok be İsrail’ ve ‘Hırsızlık ve namussuzluk babadan oğla geçer’ yazılı dövizler taşıdı. Yolsuzluk iddialarına gönderme yapan eylemciler, beraberinde getirdikleri su ve fırçalarla belediye binasının camlarını ve önünü yıkadı.

Grup adına basın açıklamasını ise MHP Fatih Belediye Başkan Adayı Metin Örel yaptı. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili görüşlerini belirten Örel, toplumun beklentisinin soruşturmanın adil, açık, yansız bir soruşturma ve araştırma ile sürdürülmesi olduğunun altını çizdi. Hükümetin operasyon için uluslararası bir müdahale algısı oluşturmaya çalıştığını ileri süren Metin Örel, kamuoyunun beklentisinin suçluların yargı önünde hesap vermesi olduğunu vurguladı.

“Türk milleti olarak bilgilendirilmek istiyor ve hükümete soruyoruz” diyen Örel, “Ortada bakanların, belediye başkanının, kamu görevlilerinin karıştığı bir rüşvet ve yolsuzluk skandalı var mıdır yok mudur? Bütün bu belgeler telefon kayıtları takipteki fotoğraflar, alınan ve yakalanan paralar doğru mudur değil midir? İstanbul Emniyet Müdürü ve diğer emniyet müdürleri aceleyle niçin görevden alınmıştır? Yoksa İstanbul Emniyet Müdürü ve diğer müdürler operasyonu engellemedi diye mi görevden alınmışlardır? Konuyu hükümete karşı psikolojik harp olarak gören hükümete ve üyelerine bilgi verilse böyle bir operasyon yapılabilir mi?” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından İstiklal Marşı okuyan grup, taşıdıkları dövizleri belediye binasının kapısına yapıştırdı. MHP’lilerin olay yerinden uzaklaştığı sırada belediyenin güvenlik görevlilerinin yapıştırılan dövizleri sökmeye çalışması gerginliğe yol açtı. Güvenlik görevlilerinin tekrar içeri girmesiyle olay büyümeden bitti.
CİHAN

MHP’lilerden Fatih Belediyesi önünde protesto


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×