MHP'li Yalçın saldırıda 1 kişinin öldüğünü 5 kişinin yaralandığını açıkladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Edip Semih Yalçın, MHP seçim bürosuna yapılan silahlı saldırının “Yolsuzluklarını örtbas etmeye ve MHP üzerinden gündemi değiştirmeye çalışanların ekmeğine yağ sürecektir.

MHP'li Yalçın saldırıda 1 kişinin öldüğünü 5 kişinin yaralandığını açıkladı
27 Ocak 2014 Pazartesi 01:13

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Edip Semih Yalçın, MHP seçim bürosuna yapılan silahlı saldırının “Yolsuzluklarını örtbas etmeye ve MHP üzerinden gündemi değiştirmeye çalışanların ekmeğine yağ sürecektir.” dedi.

Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Esenyurt'ta MHP seçim bürosuna yapılan silahlı saldırıda Cengiz Yücel isimli vatandaşın hayatını kaybettiğini 5 kişinin de yaralandığını hatırlattı. Gerçekleştirilen saldırının zamanına dikkat çeken Yalçın; “Bu saldırıyı, sadece Türk milletinin varlık sigortası Milliyetçi-Ülkücü Hareketi karanlık sokaklara çekmek ve Türkiye’yi bir kardeş kavgasına sürüklemek isteyenlerin tertibi olarak değerlendirmek yeterli değildir. Teşkilatımızın mensuplarına yönelik bu kalleş saldırılar, aynı zamanda yolsuzluklarını örtbas etmeye ve MHP üzerinden gündemi değiştirmeye çalışanların ekmeğine yağ sürecektir. Ayrıca söz konusu saldırının; hükûmetin yolsuzluk ve rüşvet skandalıyla sarsıldığı, hırsızlıkların ört bas edilmeye çalışıldığı, emniyet ve yargı kadrolarının allak bullak edildiği bir kargaşa döneminde gerçekleştirilmesi manidardır.” açıklamalarında bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarını sokağa dökmek istemenin beyhude bir çaba olduğunun altını çizen Yalçın, partiyi kirli oyunlara çekmek isteyenlerinde yanıldıklarının ortaya çıkacağını sözlerine ekledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×