MHP’li Sözlü: Adana’yı üreten bir şehir yapacağız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Adana’yı öncelikle üreten, üretken bir şehir haline getirip, refah payının arttığı, mutlu insanların yaşadığı bir şehir, bir vilayet haline.

MHP’li Sözlü: Adana’yı üreten bir şehir yapacağız
26 Ocak 2014 Pazar 14:03

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Adana’yı öncelikle üreten, üretken bir şehir haline getirip, refah payının arttığı, mutlu insanların yaşadığı bir şehir, bir vilayet haline getirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Sözlü, MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı ve MHP Seyhan Belediye başkan adayı Abdullah Çalışkan ile birlikte Barajyolu esnaflarının verdiği kahvaltıdan sonra, Modern Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen öğle yemeğine katıldı. Burada işçilerle birlikte kuru fasulye ve pilav yiyen Sözlü, “Türkiye’de sanayileşmenin ve üretimin lokomotifi Adana’nın, geçmiş dönemde Türkiye’nin hem nüfus, hem de üretim noktasında dört vilayetinden biri olduğunu hatırlattı. Bugün de Adana’yı öncelikle üreten, üretken bir şehir haline getirip, refah payının arttığı, mutlu insanların yaşadığı bir şehir, bir vilayet haline getirmeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

HAREKET EDEN BİR ŞEHİR

Türkiye’nin her tarafından gelip bereketli topraklarında kendine gelecek arayan insanların huzur, barış kardeşlik ikliminin tesis edildiği bir Adana’da yaşayacağını kaydeden Sözlü, şunları söyledi: "Bizim Adanamızda insanların hepsinin birinci sınıf sayıldığı, Cenab-ı Allah’ın yarattığı bir mübarek varlık olarak hürmete layık olduğu ve yapmış olduğumuz işlerin merkezinde onların olduğu bir belediyecilik anlayışı hakim olacaktır. Bizim dönemimizde terk edilen Adana yeniden dirilecek, yeniden canlanacaktır. Uyuyan değil yaşayan ve yaşatan, üreten, üretken bir şehir hedefliyoruz. İki günü birbirine denk olmayan, yani her gün zarar etmeyen, hareket eden, kar eden bir Adana istiyoruz. Adanamızda sadece çorbacı, paçacı ve şırdancı esnaflarımızın lambalarının yandığı, geri kalanında ise tükendiği görüntüsü veren hayatı yeniden canlandırmak, yeniden dizayn edip, yeniden bir şehir planlaması ile Adana’yı modern şehircilikte belli bir noktaya taşımayı düşünüyoruz.” CİHAN

MHP’li Sözlü: Adana’yı üreten bir şehir yapacağız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×