MHP’li Oktay Vural: Çözülme projesi maalesef kanunlaştı

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'den geçen çözüm paketine yönelik eleştirilerde bulundu. Vural, “İmralı-Kandil hattında gönderilen çözülme süreci ile ilgili kanun tasarısı terörist başının arzusu, Kandil’in tehdidi ve Erdoğan’ın...

MHP’li Oktay Vural: Çözülme projesi maalesef kanunlaştı
11 Temmuz 2014 Cuma 16:58

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'den geçen çözüm paketine yönelik eleştirilerde bulundu. Vural, “İmralı-Kandil hattında gönderilen çözülme süreci ile ilgili kanun tasarısı terörist başının arzusu, Kandil’in tehdidi ve Erdoğan’ın imzası ile Meclis’e gönderilen çözülme projesi maalesef kanunlaştı” dedi.

    MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Erdoğan’dan ’17-25 Erdoğan’ olarak söz eden Vural, Marmaray’ın kendilerinin projesi olduğunu savundu. Demiryolu Boğaz Tüp Geçişi projesinin 2001 yılında ihalesinin ve kredi çalışmalarını dönemin Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli’nin yaptığına dikkat çeken Oktay Vural, basın mensuplarına konuyla ilgili belgeler gösterdi. Vural, "Sayın Devlet Bahçeli’ye bir kez olsun teşekkür ettin mi? Allah razı olsun, evet kredisini biz bulduk, ihalesini biz yaptık. Arşivlerden de biz çıkardık. Bunları oraya koyanlardan da Allah razı olsun. Ondan sonra bitirenlerden de Allah razı olsun." şeklinde konuştu.

    "APO’YA DEVLET ÜSTÜN HİZMET NİŞANI"

    Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı kampanyasını İmralı ile yaptığı anlaşma ile harekete geçirdiğini iddia eden MHP’li Oktay Vural, “İmralı-Kandil hattında gönderilen çözülme süreci ile ilgili kanun tasarısı terörist başının arzusu, Kandil’in tehdidi ve Erdoğan’ın imzası ile Meclis’e gönderilen çözülme projesi maalesef kanunlaştı.” diyerek AKP Hükümeti’nin silahlı terör eylemine boyun eğdiğini savundu. Vural, Erdoğan’ın Abdullah Öcalan’a ‘devlet üstün hizmet nişanı’ verebileceğini söyledi.

    OKTAY VURAL’DAN AMPULDEKİ YEDİ IŞIKDAN YEDİ BAŞLI ŞAMDANA GÖNDERME

    Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun logosu üzerinden itibarsızlaştırılmaya çalışıldığından söz eden Oktay Vural, “Ya, senin simgen ampul. Sen ampul partisisin. Bu ampulün etrafındaki 7 ışıklı huzmenin kime hizmet ettiğini, 7 başlı şamdanla nasıl bir illiyet bağı kurduğunu çık da anlat bakalım. Sen kimin projesisin?” diye sordu.

    "ERDOĞAN, IŞİD’E ADETA YALVARIYOR"

    Başbakan Erdoğan’ın PKK’dan sonra terör örgütü IŞİD’e yalvardığını iddia eden Oktay Vural, IŞİD’den rehineleri serbest bırakmalarını isteyen Erdoğan’ın bu örgüte sadece ‘örgüt’ dediğini, ‘terör örgütü’ diyemediğini savundu. Vural, kameralara gösterdiği parabol eğrisi ile Erdoğan’ın siyasette dik duramadığını söyledi. CİHAN

MHP’li Oktay Vural: Çözülme projesi maalesef kanunlaştı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×