MHP'li başkan adayından Gazeteciler Günü kutlaması

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde MHP Afşin belediye başkan adayı Adem Yıldız ilçede çalışan gazetecilere pasta keserek Gazeteciler Gününü kutladı.

MHP'li başkan adayından Gazeteciler Günü kutlaması
10 Ocak 2014 Cuma 14:48

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde MHP Afşin belediye başkan adayı Adem Yıldız ilçede çalışan gazetecilere pasta keserek Gazeteciler Gününü kutladı.

10 Ocak Gazeteciler Günü olması dolayısı ile Afşin MHP belediye başkan adayı Adem Yıldız ilçede görev yapan ulusal ve yerel 15 gazeteci ile bir araya gelerek gazetecilere kendi eli ile yaş pasta keserek ikram edip 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı. “Herkes doğruyu yazarsa sorun kalmaz” diyerek pasta kesen Yıldız, amaçlarının medyanın kamuoyunu aydınlatma görevini yapacağı en iyi ortamı tesis ederek, basın mensuplarının çalışmalarını daha rahat, özgür, güvenli şartlarda yapabilmelerini sağlamak ve bu doğrultuda iyileştirici düzenlemeler gerçekleştirmek olduğunu belirtti.

Gazeteciliğin, zorlukları bünyesinde barındıran bir meslek dalı olduğuna değinen Yıldız, ''Basın, toplumun aydınlatılması, bilinçlendirilmesi, halkın talep ve beklentilerinin kamuoyuna iletilmesi, birlik ve beraberliğinin korunması ve ülkenin tanıtımı açısından çok önemli bir görevi üstlenmektedir.'' dedi. Dördüncü kuvvet olarak kabul edilen medyanın, yaptığı işin içerik ve niteliğine göre bir ülkenin tanıtımında ve toplumsal olgunun oluşmasında çok önemli fonksiyonu bulunduğuna dikkati çeken Yıldız gazeteciliğin artık sadece habercilik olmadığını belirterek, "Algı yönetimi ve stratejik hedef yönlendiricisi haline gelen gazetecilik mesleği çok daha hassas önemli bir noktaya gelmiştir. Yaşadığı kentte ve ülkemizde yaşananları vatandaşlara aktaran, toplumu bilgilendiren gazetecilerimiz yaptıkları yorumlar ve köşe yazılarıyla da hassas toplumsal yapıyı sağlamada önemli görevler üstlenmektedirler. Özellikle gelişen teknoloji ve haberleşme imkânlarından sonra bu haber akışı çok daha hızlı bir hale gelmiştir. Bu hızlı habercilik aynı zamanda da gazeteciler açısından bir o kadar tehlikeli ve riskli hale gelmiştir. Özellikle toplumsal olayların, iç kargaşanın ve savaşın olduğu yerlerde görev yapan gazetecilerimizin zaman zaman yaşadığı sıkıntılar hepimizin malumudur. Ülkemizde her türlü sıkıntıyı ve sorunu dile getiren basın mensupları, çalışma ortamlarında sıkıntılar yaşayan meslek grubudur. Halkın haber alma özgürlüğü için çalışan gazetecilerin sağlıklı çalışabilmeleri için gerekli hak ve özgürlüklerini sağlayan yasal düzenlemelerin gerçekleşmesini temenni ediyorum. Bu düşüncelerle her şartta görevlerini yapan vefakâr gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, başarılarının devamını dilerim''. ifadelerini kullandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×