MHP'li Akkurt: Sel felaketinde neden o sokaklarda yoktunuz?

Samsun merkeze bağlı Canik MHP İlçe Başkanı Güner Akkurt, can kayıplarının yaşandığı 4 Temmuz 2012 tarihindeki selde ortalıkta görünmeyenlerin bugün halktan oy istemelerini hayretle izlediklerini söyledi.

MHP'li Akkurt: Sel felaketinde neden o sokaklarda yoktunuz?
19 Mart 2014 Çarşamba 16:48

Samsun merkeze bağlı Canik MHP İlçe Başkanı Güner Akkurt, can kayıplarının yaşandığı 4 Temmuz 2012 tarihindeki selde ortalıkta görünmeyenlerin bugün halktan oy istemelerini hayretle izlediklerini söyledi.

Uzun bir süredir belediye başkan adayı Atıf Yiğit ile beraber Canik’in köyleri dahil her yerinde çalıştıklarını belirten Akkurt, “Girmedik ev, sıkılmadık el bırakmadık. Görünen o ki artık Canikli Atıf Yiğit’te karar kılmış.” diye konuştu. Canik’e adil bir şekilde hizmet veren, halkına zulmetmeyen, vatandaşının işini kolaylaştıran bir hizmet anlayışını tesis etmek istediklerini ifade eden Akkurt, “Hizmet bir zihniyet meselesidir. Bunun ön güzel örneği de Karşıyaka Mahallesi’nde karşımıza çıkıyor. Bunların seçim büroları birkaç yıl önceye kadar Karşıyaka Mahallesi’nin tek parkı olarak hizmet veren Alperenler Parkı’ydı. Orada çocuklar güven içinde oynarlardı. Şimdi ise yerinde Osman Genç’in Seçim Bürosu mevcuttur. İşte bunların hizmet anlayışı bu. Karşıyaka Mahallesi’nin çocukları hangi Parkta oynuyor, Toptepe’nin çocukları hangi parkta oynuyor Osman Bey?” diye konuştu.

4 Temmuz 2012 tarihindeki selde ortalıkta görünmeyenlerin bugün hangi yüzle halktan destek istediklerini soran Güner Akkurt, “İhmale kader deyip geçenlerin vicdanları hiç mi sızlamıyor? Böylesi bir ihmal gelişmiş ülkelerde yaşansa idarecileri derhal istifa ederlerdi. Ama bunlar koltuğa yapıştılar, kalkamıyorlar. Ölen onca canın hesabını nasıl verecekler? Mağdur edilen onlarca ailenin vebalini nasıl taşıyacaklar? Canikli bunları unutmadı, unutması da mümkün değil.” ifadesini kullandı.

Canikli muhtarların bile belediyeye giremediği günlerin yaşandığını öne süren Akkurt, “Yeni Mahalle muhtarımıza yapılanlar dün gibi hafızamızda. Muhtarın giremediği belediyeye vatandaş nasıl girecek? İnşallah bizimle beraber vatandaşlarımız ve muhtarlarımız belediyesi ile barışık işbirliği içerisinde güzel günler görecek. Belediye kapısında hiçbir muhtar şiddete uğramayacak.” şeklinde konuştu.

Canik’in gençlerinin işsizlikten gurbette olduğunun altını çizen Akkurt, “Canik gençliği için ne yaptın? Gençlerimize iş aş kapısı mı açtın? Tüketime yönelik getirdiğin AVM’lerle Canik esnafını bitirdin. Bir fabrika mı kurdun, üretim tesisi kuracak yatırımcının önünü mü açtın? Büyükşehir Belediyesi aday adaylığında çalıştığın kadar Canik için çalışsaydın, onun için harcadığın söylenen milyonları Canikli için harcasaydın bugün Canikli seni alnından öperdi. Artık bitti Sayın Genç. Canik hesabı senin için kapandı. Diğer hesaplarını inşallah Allah’a vereceksin.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×