MHP Tire’ye çıkarma yaptı

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, İzmir’in Tire ilçesi belediye başkan adayı Av.

MHP Tire’ye çıkarma yaptı
25 Ocak 2014 Cumartesi 16:18

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, İzmir’in Tire ilçesi belediye başkan adayı Av. Hasan Çağlı’nın seçim bürosunun açılısına katıldı. Açılışta MHP İl Başkanı Nejat Karataş ve İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Taşer de bulundu.

Grup Başkan Vekili Vural, Tire’ye seçim sürecindeki ilk ziyareti olduğunu belirterek, “Daha çok geleceğiz. Tire’den çifte kavrulmuş istiyoruz. Efeler diyarından Hasan Çağlı’nın Tire Belediyesi’ne, Büyükşehir'e de Murat kardeşimin başkan tayin edilmesini istiyorum. Tire, MHP’nin kalesidir. Bu milletin milli ve manevi değerlerini bilen bir kenttir.” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu da 30 Mart akşamına kadar dur durak bilmeden, sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmadan çalışacaklarını söyledi. İzmir’de seçim için iki parti yarışıyormuş süsü verildiğini ancak hiç kimsenin hesap etmediği bir üçüncü partinin olduğunu ifade eden Tanrıkulu, “Tire’de ve İzmir’de her zaman başa güreşen bir parti var, o da MHP.” diye konuştu.

Büyükşehir adayı Taşer ise iktidarın, ‘"İzmir, Konya’dan geri kaldı." dediğini belirterek şunları söyledi: “Evet, geri kaldı. Neden geri kaldı? Gelin, Tirelilerin karşısında mertçe konuşalım. Siz 2012 yılında 37,6 milyar İzmir’den vergi topladınız ve 7,6 milyar lira İzmir’e yatırım yaptınız, yani beşte biri İzmir’e harcadınız. Konya’da 1,9 milyar vergi toplandı ama 4 milyar liralık yatırım yaptınız, yüzde 100'den fazla. Bunu yıllardır İzmir’e reva gördünüz. Sonra gelip, 'Konya, İzmir’i geçti.' diyorsunuz. Geçmedi, siz İzmir’i geri bıraktınız.”

Tire adayı Çağlı da yerel seçimlerin ilçeleri için bereketli ve huzurlu günlerin başlangıcı olacağını söyledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×