MHP Muş Belediye başkan adayı Dede: MHP’nin üzerinde kirli oyunlar oynanıyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş Belediye başkan adayı Tarkan Dede, "Kim oldukları belli olamayan grupların ev ziyaretlerinde bulunduklarını belirterek, bu grupların MHP Kadın Kolları ve Ülkü Ocakları’ndan geldiklerini ve seçimlerin son günü BDP’nin.

MHP Muş Belediye başkan adayı Dede: MHP’nin üzerinde kirli oyunlar oynanıyor
27 Mart 2014 Perşembe 19:33

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş Belediye başkan adayı Tarkan Dede, "Kim oldukları belli olamayan grupların ev ziyaretlerinde bulunduklarını belirterek, bu grupların MHP Kadın Kolları ve Ülkü Ocakları’ndan geldiklerini ve seçimlerin son günü BDP’nin kazanmaması için AK Parti çatısında toplanıp destek vereceklerini söylüyorlar." dedi. Dede, bu gruplara tepki göstererek, "Sizin ayakkabı kutularınızdaki paralarınız bizim şerefimizi almaya yetmez." diye konuştu.

MHP Muş Belediye başkan adayı Tarkan Dede, kentte kirli bir siyasetin olduğunu belirterek, bazı grupların ev ziyaretlerinde bulunarak Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları ve Ülkü Ocakları’ndan geldiklerini, seçimlerin son günü BDP’nin kazanmaması için AK Parti çatısı altında toplanılacağı söylemlerinde bulunduğunu söyledi. İnsanların MHP’ye olan güveninin sarsılması için böyle kirli oyunların oynandığını ifade eden Dede, “Sizin ayakkabı kutularınızdaki paralarınız bizim şerefimizi satın almaya yetmez.” diye sert şekilde tepki gösterdi.

"BİZ KESİNLİKLE KİMSENİN ÇATISI ALTINDA BİRLEŞMEYİZ"

‘Başka partiler kazanacak diye korkusu olanlar varsa bize gelsin’ diye ifade eden belediye başkan adayı Tarkan Dede, şunları söyledi: “Gittiğimiz her yerde bize Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kadın Kolları geldi ve son gün AK Parti ile birleşeceğiz diye. Biz kesinlikle şerefimizi satacak kadar alçak değiliz. Ben ne partimin ne de kendi şerefimi satacak değilim. Bu seçimde en iddialı partilerden biri biziz. Başka partilerin gençlik kolları ve kadın kollarından gidip böyle kirli bir şekilde çalışıyorlar. Çok kirli bir siyasi çalışma var. Biz kesinlikle kimsenin çatısı altında birleşmeyiz. Öteki partiler bizi hiçbir şekilde ilgilendirmez, bizi sadece Milliyetçi Hareket Partisi ilgilendirir. Başka partilerin gelmemesi için korkusu olanlar varsa buyursun bize gelsinler. Biz 49 proje ile geldik. Hiç kimse projesini açıklamazken biz açıkladık. ‘Bize sadece biz gelmezsek başka parti gelir’ diye projeleri buydu. Biz 49 projeyle biz Muş’a gerekli her türlü hizmetlerin yer aldığı çalışmalarla ve kaynakları belirleyerek geliyoruz. İş istihdamına yönelik projelerimiz var. Çöpten kömür üretme projelerimiz var.”

"İKTİDAR MUŞ’TA NE YAPTI?"

Belediyeye kaynak ve ödenek gelmediği için hizmet yapamadığını açıklayan Tarkan Dede, “Şu ana kadar Necmettin Dede, 10 yıldır iktidar partisinde ve niye projeler yapamadı. Dede, bürokraside en iddialı adam olmasına rağmen niye yapamadı. Çünkü ne para ne de kaynak gelmedi. Altyapı dediler, kaç yıldır yapmadılar ve şu an ise dikdörtgen altyapı yapacaklarmış, hangi para ile yapacaklar. Burada belediyeyi kazanmak için ellerindeki oyunları oynuyorlar. Hep bizim projelerimizi aldılar. İlk biz projelerimizi açıkladık ve onları aldılar. 10 tane engelliler için projemiz var. Şu anda bizim belediye meclisinde engeli adayımız var. Engellileri insan yerine koyan kimse yok.” diye konuştu.

"TÜRKÇE OLİMPİYATLARINI NASIL ENGELLERSİN"

Toplum içerisinde emniyet müdürüne bağırılarak, küçük düşürülüp halkın emniyete bakış açısının değiştirildiğini, öğretmenler yasası ile idarecilerin küstürüldüğünü ve Türkçe Olimpiyatları’nın yapılmamasına sert bir şekilde tepki gösteren Dede, şöyle devam etti: “En son çıkan öğretmenler yasası çıkardılar, 4 yıl müdürlük yapanı tekrar sıradan öğretmen yapacaklar, var mı böyle bir mantık. Milletin içinde emniyet müdürüne bağırıyor ve halkı emniyete kışkırtıyor. Adamlar Türkçe Olimpiyatları yapacak, benim için ülkemin tanıtımıdır. Dünyanın birçok ülkesinde okulları var ve hizmet veriyorlar. İslamiyet’i yayıyorlar sen nasıl kalkar onlara haşhaşi nasıl dersin, sapık nasıl dersin. Yazık günah değil mi? Bunlarda peygamber sabrı var. Başka birine dense neler olur. Şu an genel başkanımız kışkırtıcı her türlü olaylara karşı gerekli tedbirlerin alınması için gerekli çalışmaları ve talimatları vermiştir.” CİHAN

MHP Muş Belediye başkan adayı Dede: MHP’nin üzerinde kirli oyunlar oynanıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×