MHP Lideri Bahçeli: Uçaklar Düşüyor, Umutlar Düşüyor, Vatan Düşüyor

MHP Genel Başkanı MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından izahatlarda bulundu. Bahçeli, 'Uçaklar düşüyor, umutlar düşüyor, vatan düşüyor' dedi.

MHP Lideri Bahçeli: Uçaklar Düşüyor, Umutlar Düşüyor, Vatan Düşüyor
07 Mart 2015 Cumartesi 11:38

MHP Genel Başkanı MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından izahatlarda bulundu. Bahçeli izahatsında, 'Uçaklar düşüyor, umutlar düşüyor, yurt düşüyor, bayrak düşüyor, ahlak düşüyor, rahatlık düşüyor, Türkiye düşüyor, ulus bölücü ayazda üşüyor' ifadelerini kullandı. Bahçeli, Konya'da azalan F4 uçağında 2 pilotun şehit olmasıyla ilgili olarak, 'Rahat ve konforları için uçan sarayları kendilerine hak gören iflas etmiş zihniyetler, kahraman pilotlarımıza uçan enkazı layık görüyorlar. Saray yaptırıp içine saklananlara her şey reva, kahramanca yurt nöbeti bekleyenlere her şey fazla! Bu sakatlık düzelmeden akıbet düşüştür' dedi.

MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından takipçileriyle paylaştığı mesajlar şöyle:

'Dikkat ediyor musunuz, daima dardayız, devamlı düşüyoruz, ısrarla iniyoruz, her alanda, her kesimde irtifa kaybediyor, yere çakılıyoruz. Uçaklar düşüyor, umutlar düşüyor, yurt düşüyor, bayrak düşüyor, ahlak düşüyor, rahatlık düşüyor, Türkiye düşüyor, ulus bölücü ayazda üşüyor. Merkez Bankası'yla kayıkçı kavgası oluşturan döviz lobisi hizmetkarları ulusal paramızın değerini düşürüyor ve Dolara - Avro'ya selam duruyorlar. Normalde düşenin ayağa kalkması beklenmelidir. Fakat ne kalkan mevcut ne de kalkmanın umut ışığı. İçimiz oldu hicran, dışımız oldu hüsran.

'SÜREKLİ UÇURUMDAYIZ'

Üzülüyorum, düşmanların diline düştük, acınacak durumlara düştük, fitnenin seline düştük, gıybetin yeline düştük, sonu meçhul yollara düştük. Vefasızların tezgahına düştük, zalimlerin kapanına düştük, vatansızların tuzağına düştük, vicdansızların ve tefrikacıların çölüne düştük. Farkında mısınız, hiç çıkmıyoruz, hiç yükselmiyoruz, zirvelere doğru hiç kanat açamıyoruz. Sürekli uçurumdayız, devamlı diplerde geziyoruz. Merhum Necip Fazıl'ın dediği gibi, 'alın yazımız sanki yokuşlarda susamak.' Kaderimiz sanki haksızlık, adaletsizlik ve kötülüklerle sınanmak. Başkası fikir çürük tahtaya basmasaydı diyenler, kendileri hem düşürüp hem fikir tahtanın çürüklüğünden şikayet ediyor. 9 gündelik arayla azalan üç F-4 tipi uçakta şehit bulunan 6 pilotumuz hepimizi hüzne boğdu, her insanın yüreğini kavurdu. Bu uçaklara uçan tabut diyorlar, kimseden ses çıkmıyor. Fırlatma mekanizması çalışmıyor deniliyor, kimsenin yüzü kızarmıyor. Kaza yüzeysel izahatlarla geçiştirilmesin diyoruz, kimsenin kılı kıpırdamıyor. Miadı dolmuş uçaklar ölüm saçıyor diyoruz, Önlem alınmıyor. Üstelik mesuliyet mevkiinde bulunanlar F-4 tipi uçaklara milletimizin güveninin kalmadığını söyleyecek kadar küçülüyor, ahlaken düşüyor.

'YAZIK DEĞİL Mİ VATAN EVLATLARINA'

Madem itimat kalmadıysa, bu uçaklar ne için havalanıyor? Bile dahi ölüme sebep davetiye çıkarılıyor? Yazık değil mi yurt evlatlarına? Rahat ve konforları için uçan sarayları kendilerine hak gören iflas etmiş zihniyetler, kahraman pilotlarımıza uçan enkazı layık görüyorlar. Saray yaptırıp içine saklananlara her şey reva, kahramanca yurt nöbeti bekleyenlere her şey fazla! Bu sakatlık düzelmeden akıbet düşüştür. Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Muhterem ailelerinin acısını paylaşıyor, başsağlığı diliyorum. Evlatlarımız ölmesin, elleri öpülesi anneleri ağıtlar yakmasın, nurlu yüzleri solmasın.'

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×