MHP İzmir Büyükşehir adayı Taşer: Trafik sorunu kültür sorunudur

İzmir’de yaşanan trafik problemini masaya yatıran MHP Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Taşer, “Şehiriçinde yaşanan trafik sorunu sabah işine giden, akşam da işten evine dönen hemşehrilerimiz için büyük bir sorun.

MHP İzmir Büyükşehir adayı Taşer: Trafik sorunu kültür sorunudur
17 Ocak 2014 Cuma 16:53

İzmir’de yaşanan trafik problemini masaya yatıran MHP Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Taşer, “Şehiriçinde yaşanan trafik sorunu sabah işine giden, akşam da işten evine dönen hemşehrilerimiz için büyük bir sorun. İzmir gibi bir metropolde bu sıkıntı çekilmemeli. Trafik sorunu yüzünden şehirde ticaret aksıyor. Yolların yetersizliği yanında, iş alanlarındaki otopark yetersizliği derhal çözülmeli. Maalesef şehrimizin büyüdüğünü göremeyen CHP ve AKP idareciliği, İzmir’i birçok sorunun içine sürüklemiştir. Geçmişte önlemler alınmamış, alternatif ulaşım yolları ve vasıtaları devreye sokulmamıştır. Yıllardır bitirilemeyen metro, bu bağnazca yaklaşımın bir görüntüsüdür fakat bu sorunun çözümü vardır. Projelerimizle ulaşım ve trafik sorunumuz çözülecek, İzmir’de şehiriçi seyahat rahata kavuşacaktır.” dedi.

Dünyada birçok şehirde toplu ulaşım günleri uygulandığını söyleyen Taşer, “İnsanımıza toplu ulaşım imkânlarını sağlayamayan CHP’li belediyemiz ve AKP bürokrasisi, doğal olarak İzmir’de toplu ulaşım kültürünün oluşmasını da engellemiş ve geciktirmiştir. Biz her şeyden önce bu kültürün oluşması için çalışacağız. Senede bir günü toplu ulaşım günü ilan ederek, şehrimizdeki valisinden belediye başkanına, bürokratından serbest meslek sahibine kadar herkesi o gün toplu ulaşıma davet edeceğiz. Bu sayede kültürün oluşması sağlanacak, insanımız toplu ulaşımın faydalarıyla tanışacak, bir gün dahi olsa egzoz dumanının ve araç gürültülerinin şehrimize ne büyük zarar verdiğini görecek, biz yöneticiler de aksayan yerleri görme imkânına kavuşacağız. Ulaşımda atacağımız büyük adımlar bunlarla da sınırlı değil, İnsanımız rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi için projelerimiz hazır, yakında açıklayacağız. İzmir’in denizinden, demiryollarından, karayollarından ve dünyadaki tüm çağdaş ulaşım araçlarından faydalanmasını sağlayacağız.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×