MHP İskenderun Merkez Seçim Bürosu açıldı

MHP'nin Hatay'ın İskenderun ilçesi Ulu Cami Caddesi üzerinde bulunan Merkez Seçim Bürosu'nun açılışı yapıldı.

MHP İskenderun Merkez Seçim Bürosu açıldı
15 Şubat 2014 Cumartesi 21:03

MHP'nin Hatay'ın İskenderun ilçesi Ulu Cami Caddesi üzerinde bulunan Merkez Seçim Bürosu'nun açılışı yapıldı.

Açılışa katılan MHP İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül, önce eleştirilerini sıraladı sonra seçimi kazanmak için partililerden destek istedi. Özellikle bayan partililerine çalışmalarından dolayı teşekkür eden İbrahim Gül şöyle konuştu: “Türkiye genelinde olduğu gibi İskenderun’da ve Hatay büyük şehirde seçimi kazanmak için yola çıktık. Milletimizi huzura kavuşturmak için 30 Mart tarihi bir fırsattır. Bu seçimlerde kentimizi 5 yıl boyunca beceriksizce yönetenlerden hesap sorulacak ve AK Parti de geldiği gibi gidecektir. Şehrimizin rahatı ve Devletimizin selameti için 30 Mart dönüm noktasıdır. Bu seçim diğer seçimlere benzemiyor. Hesaplaşmak için Türkiye’ye ve kentimize huzur gelmesi için cesur yürekler ve yönetim kadroları buradadır. 30 Mart seçimleri bundan önceki seçimlerden çok daha önemlidir, 30 Mart bir milattır 30 Mart yol ayrımıdır, 30 Mart kazasız belasız aşılması ve dönülmesi gereken bir virajdır. Allah'ın izni ile inşallah 30 Mart milliyetçi muhafazakar ve vatanseverleri n iktidar oldukları tarih olacaktır. Gecemizi gündüzümüze kattık çalışıyoruz. Sağlam adımlarla yolumuza devam ediyoruz, İskenderun’da ve Hatay’da bizi hesaba katmayanlar yok sayanlar mücadelemizi görmezden gelenler vardı. Tempomuzu hafif bulanlar 30 Martta hak ettikleri cevabı alacaklardır.” dedi.

“DİNLENDİM, HİZMETE HAZIRIM”

MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan ise 2009'da kendisine seçim kaybettiren İbrahim Gül ile İskenderun’da ve büyük şehirde abi kardeş olarak halkın hizmetinde olacaklarını söyledi. Mete Aslan, 5 yıl iyi dinlendiğini ve vatana memlekete hizmet için yola çıktığının altını çizdiği konuşmada rakiplerine yüklendi.

Mega projeler ürettiklerini söyleyenlerin belediyecilikten anlamadıklarını belirten Mete Aslan Hatay’ı büyük şehir statüsüne kavuşturanların büyük şehri kuracak bilgi ve beceride olmadıklarını söyledi. Kendisinin proje üretmediğini, hizmet ürettiğini belirten Mete Aslan, İskenderun’da halen kendisi döneminde raflarda kalan projelerin hayata geçirildiğini söyledi. Aslantaş projesinin kendisine ait olduğunu hatırlatan Mete Aslan “Projeyi tamamlıyorsunuz elinize sağlık ama yalan söylemeyin” diyerek gönderme yaptı. Yusuf Civelek ve Lütfü Savaş için 'doktorsanız doktorluğunuzu yapın' diyen Mete Aslan, her ikisinin de iyi bir belediyeci olamayacakları için mesleklerine dönmeleri gerektiğini kaydetti. “En büyük Hataylı benim” söylemini bir kez daha yineleyen Mete Aslan Hatay’ın tüm ilçelerinde çeşitli hizmetler ve görevlerde bulunduğunu belirterek “Bir yöneticinin en büyük özelliği hizmet edeceği memleketi bilmesidir. Her zaman halkımın sayesinde seçim kazandım ve 15 sene yöneticilik yaptım. Hepinize teşekkür ederim”. şeklinde konuştu.

“TERÖRİSTBAŞI TATİL YAPIYOR”

Hükümetin açılım projeleriyle memlekete telafisi olmayan zararlar verdiğini belirten Mete Aslan özellikle terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın cezaevindeki rahatlığına dikkat çekerek “Böyle bir hapishanede ben de yatmak isterdim.” dedi. 30 bin kişinin katilinin adada keyif yaptığını söyleyen Mete Aslan Abdullah Öcalan’ın ceza evi koşullarına gönderme yaparak “Tatile gidemiyoruz, İmralı'ya gidelim.” dedi.

“İŞ ADAMLARI YANLIŞ YOLDA”

İskenderunlu iş adamlarının bu kez yanlış ata oynadıklarını belirten Mete Aslan, "İşadamları bizlerin namusudur ama ilk defa yanlış ata oynuyorlar kestiremiyorlar, keşke şuraya bakıp gözlemleselerdi soluğu MHP’de alırlardı.” şeklinde konuştu. Sadullah Ergin’e de eleştirilerde bulunan Aslan, “12 sene çivi çakmadığın İskenderun’a ne çivi çaktın ne verdin ne isteyeceksin bir türlü bitirilemeyen Arsuz yolunda onlarca kişinin öldü. Hakkımı helal etmiyorum.” diye konuştu.

    “KOLTUK KAYGIM OLMAZ”

    Koltuk sevdası için değil hizmet için yola çıktığını belirten Mete Aslan, “Eğer bu işi yapabilecek kendine güvenen biri varsa gelsin yerime geçsin ben o kişinin çantasını bile taşımaya hazırım” diyerek adaylık sürecini şöyle anlattı: “Biz koltuk sevdalısı değiliz. Ben memleketim için yola çıktım koltuk için değil 15 sene bu memlekete hizmet ettim belediye başkanlığı benim işi m onların değil.” dedi.

    Konuşmaların ardından Mete Aslan ve İbrahim Gül el ele poz vererek partililerini selamladı. CİHAN

MHP İskenderun Merkez Seçim Bürosu açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×