MHP İl Başkanı: Ticaret şehri Kayseri'de esnafımız zor durumda

MHP İl Başkanı Mete Eke, ticaret şehri olan Kayseri’de esnafın zor günler geçirdiğini belirterek, “Son yapılan zamlar, gerek vatandaşı gerekse esnafı derinden etkiledi.

MHP İl Başkanı: Ticaret şehri Kayseri'de esnafımız zor durumda
18 Ocak 2014 Cumartesi 11:53

MHP İl Başkanı Mete Eke, ticaret şehri olan Kayseri’de esnafın zor günler geçirdiğini belirterek, “Son yapılan zamlar, gerek vatandaşı gerekse esnafı derinden etkiledi.” dedi. MHP Kayseri Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkan adayları, Kapalı Çarşı esnafını ziyaret etti. Sıkıntıları dinleyen adaylar, yakından ilgilenecekleri sözünü verdi.

Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Özsoy, Melikgazi adayı Kâmil Karamete ve Kocasinan adayı Levent Mete, esnafın iş ve geçim sıkıntısı yaşadığını ifade etti. Kapalı Çarşı ziyaretinin ardından Bürüngüz bölgesindeki ayakkabı boyacılarıyla da görüşen adaylar, daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlayacaklarını söyledi. İl Başkanı Eke ise yaptığı açıklamada, “Sabahın erken saatlerinde dükkanını açan birçok esnaf, siftah yapmadan kapatmaktadır. Türkiye’nin zenginleştiğini ifade edenler Kapalı Çarşı'yı ziyaret etmeli, boş çarşıyı gezmeli ve geçim sıkıntısından inleyen esnafı görmelidir.” şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×