MHP İl Başkanı Özcan: Tayyip Erdoğan'da vefa duygusu yoktur

Kars Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Yaver Özcan, "Başbakan Tayyip Erdoğan'da vefa duygusu yoktur." dedi. Başbakan'ın vefasız olduğunun bir kez daha tescillendiğini aktaran Özcan, "Tayyip Erdoğan'da vefa duygusu olmuş olsaydı seçildiği...

MHP İl Başkanı Özcan: Tayyip Erdoğan'da vefa duygusu yoktur
03 Temmuz 2014 Perşembe 13:23

Kars Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Yaver Özcan, "Başbakan Tayyip Erdoğan'da vefa duygusu yoktur." dedi. Başbakan'ın vefasız olduğunun bir kez daha tescillendiğini aktaran Özcan, "Tayyip Erdoğan'da vefa duygusu olmuş olsaydı seçildiği ilk gün, 'Ben artık Milli Görüş gömleğini çıkardım, ben öyle bir adam değilim' demezdi." diye konuştu.

MHP İl Başkanı Özcan, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in, Tayyip Erdoğan'ın eğitim gönüllüsü Anadolu insanını bitirme planı iddiasını Meclis'e bir soru önergesi ile taşımasının ardından yaşananları değerlendirdi. Özcan, insanlarda bir duruş olması gerektiğinin altını çizerek, "Zaten o ilk lafıyla beraber nasıl bir politika izleyeceğini, nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunu göstermişti. Söylemlerinde insanlara hoş gelsin diye İsrail'i asıp kesen, Davos'ta şurada burada alttan yaptığı planlamayla van bilmem ne diyen ve dikkat ediniz, Türkiye Cumhuriyeti başbakanları içerisinde İsrail'den, 'Yahudi Cesaret' ödülü alan tek isim olması. Hani derler ya 'Nasıl perhiz? Nasıl lahana turşusu?' gibi bir şey. İnsanımızın duyguları sömürülüyor." şeklinde konuştu.

Tayyip Erdoğan'ın demagoji ile insanları kutuplaştırarak ve insanlara karşı intikam duygularıyla hareket ederek bir yerlere geldiğini aktaran Özcan, "Tayyip Erdoğan'a göre kendi çemberinin dışındaki herkes düşman. Hatırlayın, Soma faciasında yakınlarını kaybeden bir vatandaşımızın tepki göstermesi üzerine üzerine yürüyerek, ağza alınmayacak küfürlerle adamı neredeyse sokak serserisi gibi belki korumaları bıraksa dövecekti. Böyle bir Başbakan'dan bahsediyoruz." diye ifade etti.

Eğitim gönüllüsü Anadolu insanlarından oluşan Hizmet Hareketi'nin bugüne kadar yaptıklarının ortada olduğunu hatırlatan Özcan, şöyle devam etti: "Eğitim faaliyeti, diğer kültürel faaliyetler ve her şey ortada. Türk dünyasında, diğer dünya ülkelerinde yapılan faaliyetler, ayan beyan ortadayken ve çok değil bir buçuk sene evveline kadar kendisi Hizmet Hareketi'ni yere göğe sığdıramıyorken, bugün ise 'Onlarla mücadelem sürecek' diyor. Niye? Çünkü Hizmet Hareketi'ndeki arkadaşlarımız ve insanlarımızda bir takım şeylerin artık doğru gitmediğini görüp tepki göstermeye başlayınca bu açık düşman oldu."

Sonrasında ise devletin imkanlarını kullanarak, basını yayını kullanarak insanları hizmetten, cemaatten soğutmak için bütün doneleri kullanan bir insan olduğunu anlatan Özcan, "Çocuklarını bunların okuluna göndermeyin, yok bunların gazetelerini almayın, yok dershanelere gitmeyin diyen bir Tayyip Erdoğan'dan bahsediyoruz. Başbakan'ın işi bunlar değil." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×