MHP Efeler adayı Taner: Aydın'ı beraber yöneteceğiz

MHP'nin Aydın Efeler Belediye başkan adayı Recep Taner, Aydın Teknik Ekonomi Sosyal Konseyi üyelerine projelerini anlattı.

MHP Efeler adayı Taner: Aydın'ı beraber yöneteceğiz
11 Şubat 2014 Salı 10:33

MHP'nin Aydın Efeler Belediye başkan adayı Recep Taner, Aydın Teknik Ekonomi Sosyal Konseyi üyelerine projelerini anlattı. Taner, belediyecilikte en büyük farklarının, sivil toplum kuruluşlarının görüşleri ve düşüncelerini dikkate almak olduğunu söyledi.

Mevcut belediyenin sivil toplum kuruluşlarının önerilerini dikkate almadığını ileri süren MHP adayı Taner, şunları kaydetti: “Hedefimiz, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Aydın’ı yönetmek. Belediyenin mahallelerdeki temsilcisi olan muhtarlar, sivil toplum örgütleri birlikte. Belediyeler sorun çıkarma yeri değil, sorun çözme yeri olmalı. Vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları, belediyede muhatap bulamamaktan şikayet ediyorlar. Biz belediyeyi sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yöneteceğiz. Mahallelerde hanım konakları yapacağız. Erkekler kahvelere, lokallere gidiyor, hanımların gidecekleri yer yok. Bu konakların alt katları günlerini yapabilecekleri, üst katları da yöresel lezzet, el işlerinin üretildiği ve değerlendirildiği bir proje düşünüyoruz. Buralarda belediye görevlilerimiz çalışacaklar. Belediyecilik sadece çöp toplamak, park bahçe yapmak, kaldırım yapmak değil, halkın sosyal yaşantısına da katkıda bulunmak gerekir. Aydın’ın en büyük problemlerinden birisi olan otopark sorununu da açık, yer altı, gerekirse asansör otoparklar yaparak çözeceğiz. Aydın için kent arşivi, kent müzesi birimi olması gerekiyor. Biz Aydın’ın kent kimliğinin oluşturulmasını istiyoruz. Aydın, bulunduğu yerde değil. Yaşanabilir şehirler sıralamasında yedinciyken 21. sıraya gerilemiştir. Aydın daha iyilerine lâyıktır.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×