MHP Canik Belediye başkan adayı Yiğit köyleri ziyaret etti

MHP Canik Belediye başkan adayı Atıf Yiğit’i misafir eden Gödekli köyü sakinleri, en büyük problemlerinin su olduğunu belirterek, “İtfaiyenin getirdiği suyla cenaze yıkayıp abdest alıyoruz.

MHP Canik Belediye başkan adayı Yiğit köyleri ziyaret etti
26 Ocak 2014 Pazar 17:53

MHP Canik Belediye başkan adayı Atıf Yiğit’i misafir eden Gödekli köyü sakinleri, en büyük problemlerinin su olduğunu belirterek, “İtfaiyenin getirdiği suyla cenaze yıkayıp abdest alıyoruz.” diyerek, şikayetlerini dile getirdi.

Samsun merkeze bağlı Canik Belediye başkan adayı Atıf Yiğit, Gödekli köyü sakinlerini ziyaret etti. Yiğit’e, ziyarette MHP Canik İlçe Teşkilatı Başkanı Güner Akkurt da eşlik etti. Köy halkının sorunlarını dinleyen Yiğit, projeleri hakkında bilgi verdi.

"EŞEKLERLE SU ÇEKİYORUZ"

Başkan adayı Atıf Yiğit, Gödekli köyü sakinleriyle bir araya geldi. Yiğit’i büyük bir sıcakkanlılıkla karşılayan köy sakinleri, en büyük sorunlarının su problemi olduğunu söyledi. Köylerde kaynak olmasına rağmen suyun tankerlerle taşındığına dikkat çeken köy sakinleri, “Getirilen sudan abdest dahi alınmıyor. Sondaj vurup paraları alıp gidiyorlar. Bunun dışında köyümüze yapılan bir şey yok. Biz bir cenazede itfaiyenin Mert Irmağı’ndan aldığı suyla ölümüzü yıkayıp abdest aldık. Hala dört kilometre uzaklıktan eşeklerle su taşıyoruz.” diyerek, sorunlarını anlattı.

"SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN VARIZ"

Köy halkına zulüm yapıldığını ifade eden MHP adayı Atıf Yiğit ise “Köylerde su kaynakları olmasına rağmen halka verilen bu işkence anlamsızdır. Biz bu çileye son vereceğiz. Bunun sözünü sizlere veriyorum. Tek amacımız halkımıza hizmet etmek. Köylerimiz bizimle birlikte hizmete kavuşacak. Sadece su değil yollarda perişan durumda. Günümüzde hala bu bozuk yolların kullanılması utanç vericidir. Bizlere güvenin. Bizim sözümüz sözdür ve her lafımızın arkasındayız. Yapamayacağımız hiçbir şeyin de sözünü vermeyiz.” ifadelerini kullandı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×