Mezarlıklarda buruk arife

Sivas'ta Ramazan Bayramı arifesinde Yukarı Tekke Mezarlığı'nda bulunan askeri ve polis şehitliği ile kabirler ziyaretçi akınına uğradı. Vatandaşlar ziyarette duygusal anlar yaşarken bazıları gözyaşlarını tutamadı. Arife günü, Yukarı...

Mezarlıklarda buruk arife
27 Temmuz 2014 Pazar 18:08

Sivas'ta Ramazan Bayramı arifesinde Yukarı Tekke Mezarlığı'nda bulunan askeri ve polis şehitliği ile kabirler ziyaretçi akınına uğradı. Vatandaşlar ziyarette duygusal anlar yaşarken bazıları gözyaşlarını tutamadı.

Arife günü, Yukarı Tekke Mezarlığı en yoğun günlerinden birini yaşadı. Başta şehitlik olmak üzere kabirler doldu taştı. Sabahın erken saatlerinden itibaren Yukarı Tekke'ye akın eden vatandaşlar, yakınlarının mezarları başında dua ederek Kur'an-ı Kerim okudu. Kabir başında dua eden bazı vatandaşların gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Şehit oğlu Muammer Bahattin Erturhan’ın başında duygu dolu anlar yaşayan baba Mehmet Erturhan içini oğluna döktü. "Şehidim ben geldim, ziyaretimi kabul et, bayramın mübarek olsun" diye seslenen acılı baba "Sensiz bayram ediyoruz, çok acılı günlerim geçiyor" ifadelerini kullandı.

Şehit Abdullah Koç’un yakını Fadime Koç ise yıllar geçse bile acılarının dinmediğini belirtti. Şehitlikte bulunan şehitlerin özel eşyalarının bulunduğu müzeyi de gezen şehit yakınları ve vatandaşlar burada da duygusal anlar yaşadı.

MEZARLIKLARDA DUYGU DOLU ANLAR

Arife günü Sıra Mezarlığı'nı ziyaret eden vatandaşlar da yakınlarının kabri başında Kur'an okuyarak günahlarının affı için dua etti. Annesini, babasını veya evladını kaybeden vatandaşlar, onlarsız bir bayrama daha girmenin hüznünü yaşayarak gözyaşı döktü.

6 yaşındaki Mehmet Emin ise dedesi Mehmet Kurga için anaokulunda öğrendiği duayı okudu. CİHAN

Mezarlıklarda buruk arife


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×