Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü okul gibi çalışıyor

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde faaliyet gösteren Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü(MARİM) 2013 yılında okul gibi çalışarak Türkiye’nin değişik bölgelerinden toplam 47 ilden gelen 1121 teknik eleman ve 1268 çiftçiye olmak üzere toplam 2389 kişiye de.

Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü okul gibi çalışıyor
15 Ocak 2014 Çarşamba 17:18

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde faaliyet gösteren Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü(MARİM) 2013 yılında okul gibi çalışarak Türkiye’nin değişik bölgelerinden toplam 47 ilden gelen 1121 teknik eleman ve 1268 çiftçiye olmak üzere toplam 2389 kişiye değişik konularda eğitim verdi.

MARİM tarafından düzenlenen eğitimlere katılan çiftçi ve teknik elemanlara modern meyve yetiştiriciliği, hasat sonrası fizyolojisi ve pazarlama, tarımsal ekonomi, meyve hastalık ve zararlıları, bitki besleme ve gübreleme, sulama gibi konularda kurum konu uzmanları tarafından ayrıntılı bir şekilde teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.
MARİM Enformasyon Birim Sorumlusu Salih Bakıcı ve Ayşegül Sarısu’dan alınan bilgiye göre eğitimler sadece yurtiçi eğitimlerle sınırlı olmayıp, MARİM konu uzmanları, Polonya, Almanya, Kazakistan ve Yunanistan’dan gelen teknik eleman ve çiftçilere de Türkiye Tarımı ile meyve yetiştiriciliği konularında da eğitimler verildi.

MARİM Müdürü İsa Eren, Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nün (MARİM) asli görevinin araştırma faaliyetleri yapmak olduğu bunun yanı sıra eğitim faaliyetlerine de oldukça önem verdiklerini, yapılan eğitimlerde ülke meyveciliğini daha iyi noktalara götürebilmek için öncelikle modern meyve yetiştiriciliğin iyi bilinmesi gerektiğinin önemine değindi.

Eren, yapılan eğitimlerin bu nedenle oldukça önemli olduğunu ve önümüzdeki yıllarda da bu eğitimlerin artarak devam edeceğini belirtti. CİHAN

Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü okul gibi çalışıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×