Mevlana'nın diliyle: Yeni Türkiye zamanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Töreni'nde konuştu.

Mevlana'nın diliyle: Yeni Türkiye zamanı
18 Aralık 2014 Perşembe 09:06

Mevlana'nın sahte din adamları konusunda yaptığı uyarıları hatırlattı. Konuşmasına Mevlana'dan sözlerle devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mevlana'nın diliyle yeni şeyler söylemek, Yeni Türkiye'ye doğru akmak zamanıdır" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:
“Bir vatanımız varsa bu Hz. Mevlana gibi gönül dostları sayesindedir. Kişi Rabbine dayanmışsa yalnız değildir. Ölümü içinde öldüren kişiyi artık Allah’tan başka kimse korkutamaz.”
 
"OSMANLI DAĞILDIĞINDA BU MİLLETİN BİTTİĞİNİ ZANNETTİLER AMA..."
 
“Dergahına umutsuzluğu, ikiliği, fitneyi asla yaklaştırmadığı için bu millet sarsılsa dahi asla çökmemiş, yıkılmamıştır. Asırlar geçse de, beden ölse de millet ölmemiştir. Yaratan’a dayanan millet her operasyona karşı ayakta kalabilmiştir. Osmanlı Devleti dağıldığında bu milletin bittiğini zannettiler ama bu millet cumhuriyet baharı için yaprak dökmüştü.”
 
"BU BAHAR TÜRKİYE'NİN NORMALLEŞECEĞİ BAHARDIR"
 
Bu aziz millet her bir ferdiyle uhuvvetin ve muhabbetin mayasıyla mayalandığını belirten Erdoğan, bu aziz milletin tarih boyunca yaptığı büyük fedakarlıklarla her saldırı karşısında tek yürek olmayı başarabildiğini kaydetti.
 
"Fikirlerimiz farklı olsa da dinler, inançlar, mezhepler, etnik kökenler, kültürler farklı olsa da insan olarak can olarak birbirimize saygımızı, hürmetimizi her ne olursa olsun kaybetmeyeceğiz" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:
"Biz, eşrefi mahlukat olan insanız. Yaratılmışların en şereflisi olan insanız. Allah bize böyle baktı ve bizi böyle yarattı. Kardeşlerim, bir hazan mevsiminin ardından yeni bir bahara yeni bir uyanışa hazırlanıyoruz. Bu bahar, inşallah eski tartışmaların son bulacağı bir bahardır. Bu bahar, Türkiye'nin normalleşeceği bir bahardır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×