Metrobüs saldırganı bütün mal varlığını kaybedebilir

Sigorta şirketleri, 1 milyon liralık hasar bedelini metrobüs saldırganından isteyecek

Metrobüs saldırganı bütün mal varlığını kaybedebilir
24 Eylül 2016 Cumartesi 10:36

Sigorta şirketleri 1 milyon lirayı bulan hasar ve hastane masrafını, metrobüs şoförüne şemsiye ile vurarak 4 aracın hasar almasına ve şoför dahil 11 yolcunun da yaralanmasına yol açan yolcudan isteyecek. İstanbul Acıbadem'de dün sabah saatlerine yolculardan birinin metrobüs şoförüne şemsiye ile saldırması sonucunda, metrobüs yoldan çıkmış, 4 araç hasar görmüş ve 11 kişi de yaralanmıştı.

Habertürk'te yer alan habere göre, kazadan sonra zararların İETT tarafından karşılanacağı duyurulmuştu ama sigorta şirketleri, saldırgan yolcunun bu hareketi kasıtlı olarak yaptığı gereçekçesiyle 1 milyon lirayı bulan hasar ve hastane masrafını isteyecek. 
 
Şimdi yolcuların tedavileri hastanede yapıldı veya yapılmaya devam edecek araçların hasarı ise sigorta şirketi tarafından ödenecek. Sonuçta bütün hasarları ödeyecek olan metrobüsün sigortasını yapan sigorta şirketi ise kasıtlı bir şekilde davranarak kazaya sebebiyet veren asabi yolcuya ödediği hasarı rücu ederek parayı o kişiden isteyecek. Sigortacılar metrobüs ve 4 aracın hasarı ile 11 kişinin hastane masraflarının yaklaşık 1 milyon lira tuttuğunu ifade ediyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’tan da bir açıklama geldi. Topbaş, kaza nedeni ile meydana gelen zararın İBB tarafından ödeneceğini açıkladı. Ancak Topbaş’ın açıklamaları yol, bariyer ve diğer masraflar için geçerli olsa da yaralı yolcular ve hasarlı araçlar sigortalı olduğu için masraflar zaten sigorta şirketleri tarafından ödenecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×