Meteorolojiden uyarı!

Orta ve Doğu Karadeniz'de halen süren yağışların etkisini artırarak çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlara neden olması bekleniyor.

Meteorolojiden uyarı!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz'de süren yağışların yarın etkisini artırarak perşembe günü öğleden sonraki saatlere kadar çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlara neden olmasının beklendiğini duyurdu. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada sağanak yağışın neden olabileceği, sel ve su baskını gibi, oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, "Orta ve Doğu Karadeniz'de halen devam eden yağışların yarın etkisini artıracağı ve Samsun, Ordu, Giresun ile Trabzon'un batı ilçelerinde perşembe öğleden sonraki saatlere kadar çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (50-100 kg) yağışlara sebep olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Heyelan, ani sel, su baskını, yıldırım vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

DOĞU ANADOLU'DA 7 İLE DİKKAT

Meteoroloji ayrıca Doğu Anadolu'da yağışların gökgürültülü sağanak şeklinde meydana gelebileceği belirtilerek "Bugün Doğu Anadolu'nun doğusunda (Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Bitlis, Hakkari ve Şırnak) görülecek yağışların yerel olarak kuvvetli (21 - 50 Kg) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım vb.) karşı yetkililerin ve ilgililerin dikkatli olması gerekmektedir" denildi. -Hürriyet-

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×