Meslek Mensupları İçin Geçiş Dönemi Eğitimi'nin ikincisi tamamlandı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yeminli mali müşavir ile serbest muhasebeci mali müşavirlere yönelik Adana ve Osmaniye’de düzenlenen 'Meslek Mensupları İçin Geçiş Dönemi Eğitimi'ni tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verild.

Meslek Mensupları İçin Geçiş Dönemi Eğitimi'nin ikincisi tamamlandı
03 Ocak 2014 Cuma 12:48

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yeminli mali müşavir ile serbest muhasebeci mali müşavirlere yönelik Adana ve Osmaniye’de düzenlenen 'Meslek Mensupları İçin Geçiş Dönemi Eğitimi'ni tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) ile Çukurova Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında ÇÜ Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörlüğü’nce yürütülen ve ilki Ekim 2013’te yapılan eğitimin ikincisi sertifika töreni ile tamamlandı.

ÇÜ Kayıkhanesi’nde düzenlenen törende eğitimlerini tamamlayanlara sertifikaları Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar takdim etti.

KGK ve Çukurova Üniversitesi arasında 26 Aralık 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bağımsız Denetim Yönetmeliğinin Geçici 1. maddesi kapsamına giren Yeminli Mali Müşavir (YMM) ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere (SMMM), bağımsız denetçi olarak yetkilendirilmelerine yönelik eğitim verilmesi amacıyla 14 Mart 2013 tarihinde işbirliği protokolü imzalandı. Katılımcılar, Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yürütülen eğitim programında başarılı olduğu derslerden daha sonra eğitim alacağı lisansüstü programından muaf olacak. ÇÜ Senatosu’nda daha önce alınan bu karar ile Çukurova Üniversitesi, ilgili yüksek lisans veya doktora programlarında, KGK’nın gözetiminde yürütülen dersleri katılımcının on-line veya örgün usulle alıp almadığına bakmaksızın ilgili derslerden muaf tutulacak. Ayrıca Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) formatında yürütülen eğitim faaliyetleri, KGK’nın gözetiminde gerçekleştirildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×