Mesleğe ilk adımı atmak için yerel basının desteğini bekliyorlar

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 3. ve 4.

Mesleğe ilk adımı atmak için yerel basının desteğini bekliyorlar
11 Ocak 2014 Cumartesi 16:08

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencileri yazdıkları köşe yazıları ve edebi yazıların yayınlanması için yerel basının desteğini bekliyor.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Recep Tayuzak, edebiyat, kültür, sanat ve köşe yazısı dallarında yazdıklarını ifade edip birçok arkadaşının yazısı olduğunu fakat yayımlayacakları yerleri olmadığını söyledi. Tayuzak, “Okumak ve yazmak birbirinden kopamayan iki âşık gibidir. Okuyan insan Züleyha gibidir ve Züleyha nasıl Yusufsuz yapamadıysa; bu insan da okudukça gelişir ve belli bir okumadan sonra ister istemez yazma ihtiyacını hisseder. O yüzden; bence, her insan bir şeyler okumalı ve gerek okuduklarından gerekse yaşadıklarından aldığı birikimle içini kâğıda dökmelidir. Ben son zamanlarda bir yerel site ile bağlantıya geçerek yazılarımı yayınlama fırsatı buldum. Fakat genel manada arkadaşlarımıza yerel basından destek gelirse onlarda hem kendilerini daha iyi yetiştirirler hem de yazılarını yayınlama fırsatı bulurlar.” dedi.

AİÇÜ Gazetecilik Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Saltan ise gazetecilik ve edebiyatın vazgeçilmez bir bütün olduğunu söyleyip Ağrı’da yerel internet siteleri ve gazetelerin öğrenciler için önemli bir kaynak olacağını kaydetti. Saltan, “Edebiyat bölümü mezunları da hem gazetecilik yapabiliyorlar hem de dile daha çok hakim olduklarından yazma alanında başarı gösteriyorlar. Bizler bu kulübü kurarken de amacımız, yerel basın ile üniversitemiz öğrencilerini kaynaştırmaktı. Bu konuda basının desteğini bekliyoruz. Eğer arkadaşlarımıza olanak tanınırsa onlarda mesleğe ilk adımı atmış olacaklar ve böylelikle de okulu bitirince yetişmiş olarak ayrılacaklar.” diye konuştu.

CİHAN

Mesleğe ilk adımı atmak için yerel basının desteğini bekliyorlar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×