Merzifon Ahi Koleji'nden velilere Karadeniz gecesi

Amasya’nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren Ümit Eğitim Kurumları Özel Ahi Koleji veli ve öğrencilerle kaynaşmayı sağlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği sıra geceleri programını bu yıl farklı kutladı.

Merzifon Ahi Koleji'nden velilere Karadeniz gecesi
24 Şubat 2014 Pazartesi 16:28

Amasya’nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren Ümit Eğitim Kurumları Özel Ahi Koleji veli ve öğrencilerle kaynaşmayı sağlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği sıra geceleri programını bu yıl farklı kutladı. Her yıl daha da güzelleşerek yapılan "Geleneksel Sıra Gecesi " bu yıl Karadeniz Gecesi olarak düzenlendi. Gece oldukça keyifli geçti. Programa yaklaşık 500 velinin katıldığı etkinliklerde ikram olarak Karadeniz’ e özgü mısır ekmeği, hamsi, turşu haşlama, fındık ve sarma sunulurken aynı zamanda da sürpriz etkinlik ve mini konserlerle veliler coşkulu bir gün geçirdi.

Etkinlikler, geceye İstanbul’dan katılan profesyonel kukla sanatçısı Hakan Arısoy’un muhteşem kukla gösterileriyle başladı. Mini Konserler, horon ve veliler arası düzenlenen eğlenceli yarışmalar geceye renk kattı. Gece geçen yılın ağası Fahrettin Sağlam'ın alkışlanması ve yeni ağanın seçimiyle program devam etti. Bu yıl en yüksek teklifi veren ilçe esnaflarından Mustafa Yılmaz bu yılın ağası seçildi.

Okul Müdürü Arslan Cömert, "21.yüzyılda iş dünyasının çok stresli olduğunu ve bu stresin ardından da insanları akşam yeni bir toplantı ve programa davet etmenin zor olduğunu, bu yüzden de yeni alternatifler aradıklarını söyledi. Cömert: "İnsanlar bir araya gelmekte sıkıntı yaşıyorlar. Bu tip etkinlikler insanımızı bir araya getirme ve yoğun iş temposunda biraz nefes aldırabilmeyi sağlamak adına oldukça önemli. Velilerimize yönelik olarak düzenlenen etkinliklerimiz okul-aile işbirliğini sağlamanın en büyük anahtarıdır. Önemli olan aynı çatı altında toplanabilmek, bize bu çatı altında toplanma imkanı verenlere sonsuz şükranlarımızı sunuyorum." şeklinde konuştu.

Öğrenci velilerinden Dursun Dağdelen annelerin çocuklarla ilgilendiğini, ancak yoğun iş ortamından ötürü, babaların çocukları ile çok fazla ilgilenemediğini belirterek bu tip etkinliklerin devam etmesini istedi. Gecenin sonunda türkülerle coşan misafirler horonlar eşliğinde gönüllerince eğlendi.


CİHAN

Merzifon Ahi Koleji'nden velilere Karadeniz gecesi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×