Mermerciler Sanayi Sitesi hızla tamamlanıyor

Mamak Belediyesi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Ortaköy’de yapımını sürdürdüğü Mermerciler Sanayi Sitesi’nde işyerleri hızla tamamlanıyor.

Mermerciler Sanayi Sitesi hızla tamamlanıyor
22 Ocak 2014 Çarşamba 12:08

Mamak Belediyesi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Ortaköy’de yapımını sürdürdüğü Mermerciler Sanayi Sitesi’nde işyerleri hızla tamamlanıyor. Mamak’ı ekonomik yönden cazibe merkezi haline getirecek sanayi sitesi, ilçede dağınık durumda bulunan mermerci esnafını da bir araya getirecek. Sitede yapımı devam eden 96 işyerinden on dört tanesi tamamlanırken, kalan seksen iki işyerinin de yapımı devam ediyor. Yapımı yüzde altmış seviyesini bulan sanayi sitesinin ilçeye çok büyük kazanımlar getireceğini altını çizen Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Sanayi, şehirlerin gelişmesinde olmazsa olmazdır. Sanayicilerimizi bu bölgeye getirerek, ilçede işsizliği en düşük seviyeye indirmek istiyoruz. Sanayi esnafımız daha modern şartlarda hizmet verirken, ilçemizde ekonomik anlamda canlanacak. Amacımız, esnafımıza yardımcı olmak onların önlerini açmak, ticari alanlara yerleştirmek ve sağlıklı çalışma ortamları sağlamak. İlçede sanayinin gelişmesi adına her türlü desteği vermeye devam edeceğiz“ dedi.
210 dönümlük alanda Ankara’da ilk defa uygulamaya koyulan sanayi sitesi, idari tesisler, ticaret alanı, spor alanları, cami ve konut alanlarından oluşuyor. 150 metrekare açık ve 150 metrekare kapalı kullanım alanı olmak üzere toplam 300 metrekarelik dükkanlarda, mutfaktan banyoya kadar bütün detaylar mevcut.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×