Memecan: Bağdat’ta bulunan 7 kişi ailelerine kavuştu

AK Parti Milletvekili Mesude Nursuna Memecan, Irak’ın başkenti Bağdat’ta hastane inşaatında çalışırken yurda dönüş konusunda sıkıntı yaşayan 7 vatandaşın ailelerine kavuştuğunu bildirdi. Milletvekili Memecan, yaptığı yazılı açıklamada...

Memecan: Bağdat’ta bulunan 7 kişi ailelerine kavuştu
25 Haziran 2014 Çarşamba 17:18

AK Parti Milletvekili Mesude Nursuna Memecan, Irak’ın başkenti Bağdat’ta hastane inşaatında çalışırken yurda dönüş konusunda sıkıntı yaşayan 7 vatandaşın ailelerine kavuştuğunu bildirdi.

Milletvekili Memecan, yaptığı yazılı açıklamada işçi yakınlarının yaşanan sorunlar nedeniyle iki hafta önce kendilerinden yardım talebinde bulunduğunu ifade etti. Geçtiğimiz Kasım ayında hastane inşaatında çalışmak üzere Bağdat’a giden 7 işçisinin ailelerine kavuşmaları için T.C. Bağdat Büyükelçiliği ve ailelerle işbirliği yaparak yoğun bir çaba gösterdiklerini aktaran Memecan, "İki haftadır yakın takipçisi olduğum bu sürecin ilk meyvelerini bugün aldık. Bu çerçevede 7 vatandaşımız Sivas'ta ailelerine kavuştu. Sivas kamuoyuna müjdelemekten gurur ve mutluluk duyuyorum. Bağdat'ta kalan beş vatandaşımızın da en kısa zamanda evlerine ulaşmaları için süreci takip ediyorum. Allah tüm vatandaşlarımıza ailelerine kavuşmayı nasip etsin." ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×