Melikgazi'ye engelli araçları için 4 şarj istasyonu

Kayseri Melikgazi Belediyesi, akülü araç kullanan engelleler için araç şarj istasyonları kuracak.

Melikgazi'ye engelli araçları için 4 şarj istasyonu
26 Ocak 2014 Pazar 13:28

Kayseri Melikgazi Belediyesi, akülü araç kullanan engelleler için araç şarj istasyonları kuracak. Engelliler, belediye hizmet binası ile çarşı yerindeki 3 ayrı noktaya yerleştirilecek olan şarj dolum istasyonundan ücretsiz faydalanacak.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şarj istasyonları sayesinde engelli vatandaşların yolda kalma gibi bir endişelerinin olmayacağını belirtti. Şimdilik 4 noktada bulunacak istasyonların gelen talepler doğrultusunda artırılabileceğini söyleyen Başkan Memduh Büyükkılıç, belediye hizmet binasına monte edilecek şarj istasyonuna gelen engelli vatandaşlara çay ikram edileceğini kaydetti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, bir istasyonda aynı anda 3 akülü aracın şarj edilebileceğini, evde ortalama 8–10 saatte şarj edilen akülerin 20 dakika gibi kısa bir sürede dolacağını ifade etti. Büyükkılıç, engelli vatandaşları kışın soğuktan yazın da sıcaktan korumak için istasyonların kapalı mekânlar içerisinde olacağını bildirdi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, önümüzdeki günlerde işitme ve konuşma engeli bulunan vatandaşların belediye hizmetlerinden faydalanabilmesi için SMS hattı kuracaklarını sözlerine ekledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×