Melikgazi yine çiçek açacak

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, çevre ve doğa dostu Melikgazi Belediyesi olarak 2014 yılı için yapraklı ve yapraksız fidan, meyve fidanı, süs bitkisi, çim tohumu ve mevsimlik çiçek olmak üzere 5 ayrı türde toplam 49 cins çiçek ve fi.

Melikgazi yine çiçek açacak
09 Ocak 2014 Perşembe 18:58

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, çevre ve doğa dostu Melikgazi Belediyesi olarak 2014 yılı için yapraklı ve yapraksız fidan, meyve fidanı, süs bitkisi, çim tohumu ve mevsimlik çiçek olmak üzere 5 ayrı türde toplam 49 cins çiçek ve fidan alımı yapılacağını söyledi.

Toplam 49 cins, çiçek, çiçek tohumu, fidan alımı için yapılan ihaleye toplam 18 firmanın katıldığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, "Her geçen gün büyüyen ve planlı gelişen Melikgazi ilçemizde yeni açılan park, bahçe ve yeşil alanları yeşillendirmek üzere çınar, ıhlamur, dış budak gibi yapraklı fidanlar ile çam çeşitleri dikiyoruz. Çünkü Melikgazi’nin geneli yeşil bitki örtüsü ile çevrelidir. Özellikle Hisarcık, Kıranardı, Gesi, Gürpınar doğal alanları ile adeta saklı cennet bahçelerdir. Bu güzelliği ve bütünlüğü bozmamak için her yıl fidanlar alıyor ve halkın da katılımı ile bunları toprak ile buluşturuyoruz." dedi.

Meyve bahçelerinin yer aldığı yerleşim bölgelerindeki Melikgazililer için 20 bin meyve fidanı alınacağını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, 2014 yılı için 30 bin yapraklı ağaç, 4 bin kilo 3 çeşit çim tohumu, 3 bin adet süs bitkisinin Melikgaziyi süsleyeceğini kaydetti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, yaz aylarında hem görsel zenginlik hem de güzel çevre için 250 bin adet mevsimlik çiçeğin parkları, kavşakları ve çiçek bahçelerini süsleyeceğini sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×