Melikgazi Belediyesi, mobil uygulama ile hayatı kolaylaştırıyor

Hizmet kalitesini artırmak için teknolojiyi kullanan Melikgazi Belediyesi, mobil belediyecilik hizmetini vatandaşın 24 saat hizmetine sunuyor.

Melikgazi Belediyesi, mobil uygulama ile hayatı kolaylaştırıyor
14 Aralık 2013 Cumartesi 19:03

Hizmet kalitesini artırmak için teknolojiyi kullanan Melikgazi Belediyesi, mobil belediyecilik hizmetini vatandaşın 24 saat hizmetine sunuyor. Melikgazililer mobil uygulama ile akıllı telefon ve tabletlerden de genel bilgi ve iletişim bilgilerine, güncel haberlere, etkinliklere de ulaşabilecek.

Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi’nin mobil uygulamasından vatandaşların belediyedeki beyanlarını, borçlarını, istek ve şikâyetlerini görüntüleyebileceğini, borcunu ödeyebileceğini kaydetti

Uygulama içerisinde, çek-gönder özelliğinin de mevcut olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, vatandaşların isterlerse ses, fotoğraf, video ve konum verisi de çekip gönderebileceklerini söyledi. Vatandaşların bir defaya mahsus T.C. kimlik numarasını tanıtmasının yeterli olduğu ve belediyedeki bilgilerine tek bir ekrandan ulaşılabileceğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Uygulamayla birlikte vatandaşın hizmetlere daha hızlı ve daha kolay erişimi sağlanmıştır. Kamu hizmetleri önümüzdeki yıllarda mobil, internet olacaktır. Bu açıdan geleceğine yönelik projeleri gerçekleştiriyor ve alt yapısını hazırlıyoruz. Bilgi teknolojilerine bağlı yaşanan değişimleri yakından takip ediyoruz. Belediyemizin teknolojik altyapısını gün geçtikçe yenilenmektedir. Vatandaşların hizmetlere daha kolay erişimi için mobil belediyeciliği önemsiyoruz. Bugüne kadar web sitesi, internet belediyeciliği ve kent bilgi sistemi uygulamalarına sahiptik. Şimdi ise teknolojik anlamda mobil uygulamayı gerçekleştiriyoruz.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×