Mehmet Özer'in oğlu toprağa verildi

Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra öldürülen eski korucu derneği başkanının oğlu Özer, toprağa verildi.

Mehmet Özer'in oğlu toprağa verildi
02 Eylül 2016 Cuma 14:33

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü mensuplarınca öldürülen eski korucu derneği başkanının oğlu Menderes Özer defnedildi.

29 yaşındaki Özer'in cenazesi, Kayalar köyündeki camide kılınan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi. Törene Özer'in yakınları ve köy sakinleri katıldı.

AK Parti Şemdinli İlçe Başkanı Fikri Algül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Özer'in, eşinin kardeşi ve aynı zamanda partisinin İl Üst Kurulu üyesi olduğunu söyledi.

Terör örgütünün doğu insanını, Müslüman Kürt insanını sindirmeye, baskı oluşturmaya ve algı operasyonlarıyla yok etmeye çalıştığını anlatan Algül, "Bir ocağa daha ateş düştü. Allah bu zulmü kabul etmesin. Kınamaktan ötesine gitmiyor ama artık halkın kesinlikle anlaması gerekiyor ki bunlar (terör örgütü PKK), asla doğuda Kürtler için çaba sarf etmiyor. Bunun en iyi örneği rahmetli şehit Menderes Özer'dir." diye konuştu.

Algül, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sızmış cuntanın temizlenmesinin ardından 15 Temmuz ruhunun terör örgütüne karşı da sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

AK Parti mensubu olmaları dolayısıyla hem kendisinin hem de arkadaşlarının tehditler aldığına dikkati çeken Algül, şunları kaydetti:
"Doğuda yaşayan Kürt vatandaşlar olarak asla bunlarla bir olmayacağımızı, devletimizin, hükümetimizin yanında olacağımızı, yüzde 52 ile seçilmiş cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu bir kere daha unutmasınlar. Neye mal olursa olsun, bizim de 15 Temmuz'da bu vatan için şehit olanlardan farkımızın olmadığının bilinmesini istiyoruz. Halkın bunlara bir 'dur' demesi gerekiyor. Bunlar, Kürt halkının tüm yaşam alanlarına girer oldular. Kürt'ün hastanesini, işte Şemdinli Hastanesi örneğinde gördük...

İnsanların tedavisini sağladığı tek yer. Sokağına hendekler kazmak suretiyle ailelerin çocuklarını okullara gönderememesi konusu... Ailelerin içerisine sinmek suretiyle karı kocayı ayıracak, toplumun her türlü namusuna dahi... Her türlü yaşam alanlarına girmişler. Artık toplum da buna 'dur' demek zorundadır. Bunların ihanetlerini görmeleri ve buna göre tavır almaları gerekir."
Terör örgütü PKK mensupları, dün Şemdinli'den Çatalca köyüne giden eski Şemdinli Korucu Derneği Başkanı Mehmet Özer'in oğlu Menderes Özer'in kullandığı aracı durdurmuş, araçtan indirilerek kaçırılan Özer silahla öldürülmüştü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×