MEB'de tarihin en büyük tasfiyesi: 36 bin kişi

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı da harekete geçti. Bakanlık, FETÖ ile ilgisi bulunan 15 bin 200 personeli açığa aldı. Açığa alınan personeller hakkında soruşturma başlatıldığını duyuruldu.

MEB'de tarihin en büyük tasfiyesi: 36 bin kişi
19 Temmuz 2016 Salı 16:17

Darbe girişiminden sonra devletin birçok kademesinde başlatılan soruşturma Milli Eğitim Bakanlığı'nda da başladı. MEB FETÖ ile ilgisi olan 15 bin 200 personel hakkında soruşturma açtı.Bakanlık, merkez ve taşra teşkilatında başlatılan çalışma ile binlerce kişi açığa alındı.
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklama şöyle:

"Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır."

Milli Eğitim Bakanlığı, "Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır."

Ayrıca, özel kurumlarda görev yapan 21 bin öğretmenin lisansı da iptal edildi. Böylece darbe girişiminin ardından 36 bin 200 kamu personeli ve öğretmen açığa alınmış oldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
eyup özyurt - 2 yıl önce
Bütün özel. Okul öğretmen lerini lisansı iptal ediliyorlar