Mazlumder: Güzide insanları ve kurumları destekliyoruz

Mazlumder Kayseri Şubesi Başkanı Ahmet Taş, Van merkezli El Kaide operasyonu ile hukuk ve devlet otoritesi yok sayılarak, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Kilis deposuna baskın yapıldığını söyledi.

Mazlumder: Güzide insanları ve kurumları destekliyoruz
15 Ocak 2014 Çarşamba 16:33

Mazlumder Kayseri Şubesi Başkanı Ahmet Taş, Van merkezli El Kaide operasyonu ile hukuk ve devlet otoritesi yok sayılarak, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Kilis deposuna baskın yapıldığını söyledi. Taş, yapılan baskınlara tepki göstererek, “Güzide insanları ve kurumlarını destekliyoruz.” diye konuştu.

Ahmet Taş, yapılan operasyonda değişik illerde 20’ye yakın vatandaşın gözaltına alındığını dile getirerek, şu açıklamayı yaptı; “Operasyon çerçevesinde Kayserimizde yapılan gözaltı uygulaması sonucu Gönüllü Kültür Kuruluşlarının farklı kurumlarında üyeliği bulunan insani yardım gönüllüsü Recep Çamdalı da göz altına alınarak sorgulanmak üzere Van’a götürülmüştür. Kamuoyuna yansıyan şekliyle, operasyonun yapıldığı illerin emniyet müdürlüklerinin ve valilerinin operasyondan haberdar edilmediği, hukuka aykırı bir uygulamanın yürütüldüğü, Kilis ve Van emniyet müdürlüklerinden hukuk dışı uygulamaya yardımcı olan bazı görevlilerin İçişleri Bakanlığı'nın emri ile görevden alındığı ortaya çıkmış bulunmaktadır.”

“Van merkezli yapılan bu operasyonla ilgili 3 hususu göz ardı edemeyiz” diyen Ahmet Taş,“Van da başlatılan El Kaide operasyonu İçişleri Bakanlığı’nın değil, emniyet içinde oluşturulan paralel yapılanmanın resmi otoriteyi hiçe sayan hukuksuz icraatıdır. Operasyonla, başta İHH İnsanı Yardım Vakfı olmak üzere onlarca yıldır yurt içinde ve yurt dışında mağdur, mazlum milyonlarca insana çare olmaya çalışan insani yardımlaşma kurumları yıpratılarak gözden düşürülmek istenmektedir. Operasyon, insani yardımı hayatının gayesi edinmiş, her yönü ile güvenip arkasında durduğumuz Kayseri de göz altına alınan insani yardım gönüllüsü Recep Çamdalı ve hakkında gözaltı kararı çıkartılan diğer insani yardım gönüllüsü Faruk Aksebzeci gibi hayatını insanlığa vakfetmiş güzide insanları yıpratarak, insanlarımızın birbirine olan güvenini ve mazlumlara yardım etme geleneğini ortadan kaldırmaya yönelik bir operasyondur.”

Şube Başkanı Taş, Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada şehirde, ülkede ve dünyada hakkın, adaletin, meşruiyetin devamı, mazlumların ve mağdurların sahipsiz kalmaması için çaba gösterdiklerini hatırlattı. Taş, bugünden sonrada başta İHH İnsani Yardım Vakfı ve diğer insani yardım kuruluşlarıyla bu kurumlar içinde hayatını insanlığa vakfederek çalışan Recep Çamdalı ve Faruk Aksebzeci gibi insanları yurt içinde ve yurt dışında yapacakları meşru sınırlar içindeki tüm çalışmalarında yalnız bırakmayacaklarını dile getirdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×