Masal kahramanları bu parkta buluşuyor

Adana’da organlarıyla 3 kişiye hayat veren Ali Utku Yücel’in adını taşıyan ‘Mavi Çocuk Ali Utku Yücel Masal Parkı’ndaki çalışmalar sürüyor.

Masal kahramanları bu parkta buluşuyor
15 Ocak 2014 Çarşamba 17:33

Adana’da organlarıyla 3 kişiye hayat veren Ali Utku Yücel’in adını taşıyan ‘Mavi Çocuk Ali Utku Yücel Masal Parkı’ndaki çalışmalar sürüyor.

Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, yaklaşık 10 bin metrekare büyüklüğündeki parkta, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Keloğlan, Hacivat ve Karagöz, Kül Kedisi, Pinokyo gibi birçok masal kahramanlarının bulunacağını söyledi.

Belediye Meclisi üyeleri tarafından, Adana’da beynindeki tümör nedeniyle ameliyat edildiği hastanede hayatını kaybeden ve organlarıyla 3 kişiye hayat veren Ali Utku Yücel’in adını taşıyan bir park yapılması yönünde teklifler gelmiş, Başkan Yıldıray Arıkan da “Mavi Çocuk Ali Utku Yücel’ adında bir masal parkı yapılması konusunda çalışma başlatmıştı. Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan projelendirme çalışmalarının ardından “Mavi Çocuk Ali Utku Yücel’ adını taşıyan parktaki inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

Ali Utku Yücel’in adının ölümsüzleştirilmesi gerektiğini belirten Başkan Yıldıray Arıkan, “Ali Utku’nun ölümü hepimizi derinden üzdü. Ancak, o küçücük bedeniyle 3 kişiye daha hayat vererek adını da ölümsüzleştirmiş oldu. Bizde Çukurova Belediyesi olarak ilçemizde Mavi Çocuğun adının yaşatılması anlamında bir park yapıyoruz.” dedi. Yurt Mahallesi Mahfesığmaz Postanesi yanındaki yaklaşık 10 bin metre kare büyüklüğündeki boş alanın parka dönüştürülmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Yıldıray Arıkan, “Ali Utku’nun adına yakışır bir park olacak. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Keloğlan, Hacivat, Karagöz, Külkedisi, Pinokyo gibi masal kahramanlarının karakterleriyle parkımızı donatacağız. Bununla birlikte parkta dinlenme alanları, süs havuzları, su değirmeni ve kamelyalar da olacak.” dedi.

Başkan Yıldıray Arıkan parkın önümüzdeki günlerde hizmete açılacağı müjdesini verdi.
CİHAN

Masal kahramanları bu parkta buluşuyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×