Marmara Hukuk'ta çıkan kavgada 2 öğrenci yarlandı

Sabah saatlerinde Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde okuyan bir öğrencinin Kadıköy'de sokak ortasında bıçaklanmasıyla başlayan olaylar Haydarpaşa Kampüsü'nede bulunan Hukuk Fakültesi'nede sıçradı.

Marmara Hukuk'ta çıkan kavgada 2 öğrenci yarlandı
17 Ocak 2014 Cuma 17:43

Sabah saatlerinde Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde okuyan bir öğrencinin Kadıköy'de sokak ortasında bıçaklanmasıyla başlayan olaylar Haydarpaşa Kampüsü'nede bulunan Hukuk Fakültesi'nede sıçradı. Karşıt görüşlü öğrenciler arasında öğleden sonra çıkan taşlı bıçaklı kavgada da 2 kişi yaralandı. Karşıt gruplar arasındaki kavgayı polis ekipleri güçlükle önledi.

İddialara göre Marmara Üniversitesi'nde okuyan bir öğrencinin Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde yürürken bıçaklanmasıyla başlayan olaylar Haydarpaşa'da devam etti. Göztepe Kampüsü'nden gelen bir grup öğrenci Hukuk Fakültesi'nin bulunduğu kampüsü girmek istedi. Üniversitede geniş güvenlik önlemi alan polis öğrenci grupları arasında set oluşturdu. Bu sırada taşlar ve sopalarla birbirlerine saldıran öğrenciler arasında dakikalarca kovalamaca yaşandı. Dışarıdaki kavga daha sonra üniversitenin içinde de devam edince biri bıçak olmak üzere 2 öğrenci yaralandı. Dışarıdan gelen başka gruplarında katılmasıyla olaylar büyüdü. Bazı kişilerin kaldırım taşlarını kırarak birbirlerine fırlattıkları görüldü. Kavga daha sonra Tıbbıye Caddesi'ne de taştı. Karşıt görüşlü öğrenciler cadde üzerinde de birbirlerine taşlarla saldırdı. Olaylar sırasında kullanılan bir ekmek bıçağı polis ekiplerine teslim edildi.

Daha sonra polis kontrolünde yürüyüşe geçen sol görüşlü öğrenciler ile Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri arasında gerginlik yaşandı. Yürüyüş yapan gruptan bazı kişilerin lise öğrencilerine taş attığı görüldü. Gerginliği araya giren polis ekipleri daha fazla büyümeden önledi. Sloganlar eşliğinde Kadıköy Altıyol Meydanı'na kadar yürüyen grup burada basın açıklaması yaptı. Öte yandan Altıyol'da basın açıklaması yapan grupla bazı vatandaşlar arasında tartışma yaşandı. Atatürkçü olduğunu söyleyen bir kadın ile başka bir kadın arasındaki tartışma dikkat çekti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×