Marmara Depremi'nin 17. yılı

Sakarya'da, depremde hayatını kaybedenler 17 Ağustos Deprem Şehitliği Anıtı'nda anıldı.

Marmara Depremi'nin 17. yılı
17 Ağustos 2016 Çarşamba 13:29

Sakarya'da 17 Ağustos 1999'da meydana gelen Marmara Depremi'nde hayatını kaybedenler anıldı.

Son yüzyılın en büyük felaketlerinden birinin yaşandığı ve binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği 17 Ağustos Depremi'nin 17. yılında Serdivan Belediyesince şehitler için anma programı düzenlendi.

Serdivan Mezarlığı girişindeki 17 Ağustos Deprem Şehitliği Anıtı önünde Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, felakette hayatını kaybedenler için dua edildi, helva dağıtıldı.

Etkinlikte konuşan Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, 17 Ağustos Marmara Depremi'nde ciddi tecrübeler elde ettiklerini belirterek, depremde ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Dınkırcı, birlik ve beraberliklerini korumak zorunda olduklarını ifade ederek, "Bilimsel bazda çalışmalarımızı bir olarak geliştirmek ve sonuçlandırmak zorundayız. Bunu yaptığımız taktirde devletimizin ve milletimizin aydınlık yarınlara kavuşacağına inanıyorum. Bu vesileyle şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yaklaşık 1 yıldır Sakarya'da görev yapıyorum. Burası benim 9. görev yerim. Allah, bu bölgeye çok bonkör davranmış. Bu bölgede her şey var. Bunun kıymetini bilelim." diye konuştu.

Daha sonra Vali Yardımcısı Dınkırcı, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ile beraberindekiler, mezarlıklara karanfil bırakarak dua etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×