Marmara Belediyeler Birliği gazze'ye yardım kampanyası başlattı

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yaptığı Marmara Belediyeler Birliği tarafından Gazze’deki Filistinliler için yardım kampanyası başlatıldı.     Marmara Belediyeler Birliği, İsrail’in...

Marmara Belediyeler Birliği gazze'ye yardım kampanyası başlattı
24 Temmuz 2014 Perşembe 19:33

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yaptığı Marmara Belediyeler Birliği tarafından Gazze’deki Filistinliler için yardım kampanyası başlatıldı.

    Marmara Belediyeler Birliği, İsrail’in düzenlediği kara ve hava operasyonları sonucu yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği Filistin’e yardım eli uzatıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla başlatılan yardım seferliği ile ilgili bilgi veren Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Büyük acılar yaşanan İslam coğrafyasında son olarak Gazze için üzülmekteyiz. İsrail’in sınır tanımayan zulmü ve dünyanın gelişmiş ülkelerinin konuya seyirci kalmasıyla acımız perçinlenmektedir." dedi.

    İsrail’in 13 Temmuz’da başlattığı Gazze ablukası sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaydettiğini kaydeden Başkan Altepe, "Hayatını kaybedenlerden 81’inin çocuk, 76’sının da kadın olması, acımızı daha da perçinlemiştir. Bunun yanında bölgede belediyecilik faaliyetleri de durma noktasına gelmiş olup, yüz binlerce kullanılamayan ev, okul ve BM’ye sığınmak durumunda kalan seksen bine yakın insan bulunmaktadır. Türkiye, ilk günden itibaren konuyu dünyanın gündeminde tutmaya çalışan tek ülke olurken yardımlar noktasında da kamu kurumlarımızın ve çeşitli sivil inisiyatiflerin de Gazze için yoğun çaba harcadıklarını görebilmekteyiz." diye konuştu.

    Soma ve Bosna Hersek’in ardından Filistin için yardım kampanyası başlattıklarını kaydeden Başkan Altepe, şunları kaydetti: "Maden faciasıyla sarsıldığımız Soma’nın ve kardeş Bosna halkının yaralarının sarılmasında büyük pay sahibi olan Marmara Belediyeler Birliği üyesi belediyeler olarak, bu kez de Filistin için bir yardım kampanyası düzenlememizin zaruri olduğu görülmektedir. Bu tür savaş durumlarında yapılacak yardımlar kadar, yardımların doğru bir şekilde koordinasyonu ve özel sorunu olan Gazze bölgesine sokulabilmesi de son derece önemlidir."

    Marmara Belediyeler Birliği olarak, Gazze, Refah ve El-Halil belediyelerinin başkanları ile İsrail saldırısının başladığı günden bu yana irtibat halinde olduklarını da ifade eden Başkan Altepe, "Bölgede yaşanan acıları anbean takipteyiz. İlk etapta ayni yardımların ulaştırılmasının zorluğunu da göz önüne alarak sadece nakdi yardım kampanyası düzenlemiş bulunmaktayız. Açtığımız hesaplara herkesi katkı yapmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle bizler de bir damla dahi olsa, Filistinli kardeşlerimizin mağduriyetine merhem olmaya çalışacağız. Koşullar değiştiğinde gıda, ilaç, vb. insani yardımlar için de ayrı bir kampanya düzenleyeceğiz." şeklinde konuştu.

Marmara Belediyeler Birliği’nin Filistinlilere ulaştıracakları yardım eli için belirtilen hesap numaraları şöyle;

TL: TR53 0001 0003 8329 0333 8250 05

USD: TR26 0001 0003 8329 0333 8250 06

EUR: TR96 0001 0003 8329 0333 8250 07 CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×