Mardin'de 214 bin öğrenci karne aldı

Mardin’de 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle toplam 214 bin öğrenciye karne verildi.

Mardin'de 214 bin öğrenci karne aldı
24 Ocak 2014 Cuma 16:13

Mardin’de 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle toplam 214 bin öğrenciye karne verildi.

Mardin’de 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle Tatlıdede İlköğretim Okulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Artuklu Kaymakamı Söner Karataşoğlu, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer ve öğrenci velileri katıldı. Törende bir konuşma yapan Kaymakam Söner Karataşoğlu, Mardin’de 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle toplam 214 bin öğrenciye karne verildiğini belirtti.

Öğrenciler için 2 haftalık bir tatil süreci başladığını belirten Artuklu Kaymakamı Söner Karataşoğlu, bu süre zarfında öğrenciler bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. "Yoğun bir eğitim döneminin ardından yarıyıl tatiline erişmiş bulunmaktayız. İl olarak bu eğitim dönemini iyi değerlendirdiğinizden ve ikinci dönemde performansınızı, sizde var olduğunu bildiğim ışıkla daha da arttıracağınızdan yana şüphem yok. Yarıyıl tatilinin dinlenmenize ve önümüzdeki döneme kendinizi yenilemenize, yüksek bir motivasyonla eğitim-öğretime daha büyük bir şevkle sarılmanıza, yeni bilgi ve beceriler edinmenize imkan sağlayacak verimlilikte geçmesini diliyorum." dedi

Konuşmalardan sonra Artuklu Kaymakamı Söner Karataşoğlu, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer öğrencilere karne ve takdirname verdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×