Manisa'da yer altı otoparkı yapılıyor

Manisa Belediyesi’nin yaklaşık 1,5 yıldır prosedür süreci yaşadığı Emekliler Parkı Yeraltı Otoparkı’nın temeli yarın atılıyor.

Manisa'da yer altı otoparkı yapılıyor
31 Ocak 2014 Cuma 16:13

Manisa Belediyesi’nin yaklaşık 1,5 yıldır prosedür süreci yaşadığı Emekliler Parkı Yeraltı Otoparkı’nın temeli yarın atılıyor. KDV hariç 7 milyon lira bedelle ihale edilen otopark, 400 araba kapasiteli olacak.

Tapusu olmaması ve itirazlar dolayısıyla yapımında gecikme yaşanan otoparkta hafriyat çalışmalarının tamamlanıp betonarme yapıya geçildiğini belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, açılışa bütün Manisalıları davet etti. Belediyenin şehrin ihtiyaçlarına yönelik proje ürettiğini, bunlardan birinin de otopark sıkıntısını kısmen çözecek olan Emekliler Parkı Yeraltı Otoparkı olduğunu aktaran Ergün, hükümet binası ile Hatuniye Camisi arasındaki alanda yapılacağınıifade etti. Başkan Ergün, “Bu önemli ve dev projemizin yapımında elbette prosedürler ve firmalar arası Kamu İhale Kurumu’na yapılan itirazlardan dolayı gecikme yaşadık. 26 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirilen ihalenin sonrasında itirazlar yaşandı ve otoparkın temelini ocak ayında atmak nasip oldu. Gönül isterdi ki bu işler kış şartlarına kalmasın fakat gecikmeler belediyeden değil, tamamen prosedürlerden dolayı gerçekleşmiştir. Azim ve kararımızın güzel örneklerinden biri olan otoparkımızın açılışını da Allah nasip ederse yine Manisa halkımızla birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×