Manisa Ticaret Borsası 'beş yıldızlı' oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akreditasyon Sistemi dahilinde yapılan denetimleri başarıyla geçen Manisa Ticaret Borsası (MTB)'na, beş yıldızlı hizmet veren akredite borsa sertifikası verildi.

Manisa Ticaret Borsası 'beş yıldızlı' oldu
15 Ocak 2014 Çarşamba 18:18

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akreditasyon Sistemi dahilinde yapılan denetimleri başarıyla geçen Manisa Ticaret Borsası (MTB)'na, beş yıldızlı hizmet veren akredite borsa sertifikası verildi. MTB Başkanı Sadık Özkasap, akreditasyon belgesini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan aldı.

Özkasap, yaptığı açıklamada MTB'nin bugüne kadar kanunla düzenlenen vazife sahalarının yanında, temsil ettiği özel sektör camiasının da desteğiyle toplumsal ve ekonomik fayda üretmek için üyelerinin ve kamunun yararını sürekli ön planda tutmaya çalıştığını bildirdi. Değişen ve gelişen şartlara uyum sağlamak ve hizmetlerini daha iyi standartlarda hayata geçirmek için borsa yönetiminin, 2013 yılını ayrı bir milat olarak kabul ettiğini söyledi. MTB Başkanı, “Bir yıldır sürdürülen yoğun ve özverili çalışmalar neticesinde, üyelerimize en iyi hizmeti vermek ve ihtiyaç duydukları konularda daha prestijli olarak temsil edilmeleri için gerekli şartlar sağlanmış, nihai olarak Avrupa Odalar Birliği (Eurochambres) ve İngiltere Odalar Birliği işbirliğiyle İngiltere ve Almanya oda sistemlerinin en iyi uygulamaları dikkate alınarak oluşturulan TOBB Akreditasyon Sistemi dahilinde yapılan denetimlerin de başarılı geçmesiyle beş yıldızlı hizmet veren akredite borsa sertifikası alındı. Böylece 2013 yılında Türk Standartları Enstitüsü'nden ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesinin alınmasının ardından borsamız ve üyelerimiz adına çifte mutluluğa sahip olundu.” dedi.

Akreditasyon sertifikasının Londra’da, Paris’te, Berlin’de oda ve borsa üyeleri hangi hizmeti alıyorsa kendilerinin de aynı kalitede hizmet vereceklerini garantisi olduğunu belirten Sadık Özkasap, "Son iki yılda sürekli gelişime odaklanan insan kaynakları ve yönetim anlayışımızla kendi içimizde yaptığımız gelişim açılımına ek olarak, üyelerimize ve yerel gündeme de özel olarak kulak verdik. Süreç içerisinde yaptığımız paydaş çalıştayları, anketler, üye ziyaretleri, veri analizleri, seminer ve eğitim gibi pek çok çalışma vasıtasıyla ve ayrıca üyelerimizden, meclisimizden ve Manisamız'da sürekli işbirliği içerisinde olduğumuz kurumlardan aldığımız fikir ve görüşlerin de dikkate alınmasıyla teknik altyapı ve hizmet donanımımızı yeniledik. Aynı zamanda yeni iletişim politikamızla üyelerimizden gelen konuların ilgili bakanlıklara aktarılması, temsil ve lobi fonksiyonumuzu da geliştirdik.” şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×