Manisa Körfez Dershanesi öğrencisi, TEOG’da bütün soruları doğru cevapladı

Manisa Körfez Dershanesi ve Özel Şehzade Mehmet Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Mehmet Bayık, 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)'nda bütün sorulara doğru cevap verdi.

Manisa Körfez Dershanesi öğrencisi, TEOG’da bütün soruları doğru cevapladı
20 Ocak 2014 Pazartesi 18:28

Manisa Körfez Dershanesi ve Özel Şehzade Mehmet Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Mehmet Bayık, 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)'nda bütün sorulara doğru cevap verdi. Bayık, nisan ayında ikincisi yapılacak sınavda yine bütün soruları doğru cevaplaması durumunda Türkiye birincisi olacak.

Manisa Körfez Dershanesi İkinci Şube Müdürü Kadir Örük, yaptığı açıklamada Mehmet Bayık’ın başarısıyla gurur duyduklarını söyledi. Bayık’ın dershanesine, okuluna ve Manisa’ya sevinç yaşattığını, Körfez Dershanesi'nin başarısının her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ettiğini belirtti. Geçen yıl da iki öğrencilerinin tam puan olarak Türkiye birincisi olduğunu hatırlatan Şube Müdürü Örük, “Bu sene Mehmet Bayık da bütün sorulara doğru cevap vererek, dershanemizin başarısını devam ettirdi. Başarımız bundan sonra da devam edecek. Öğrencimizin başarısında dershanemizin, okulunun ve velisinin katkısı çok oldu. Öğrencimiz Mehmet’in aynı başarısının ikinci dönemde de devam edeceğine inanıyoruz.” dedi.

Öğrencinin doktor olan babası Osman Bayık da oğlundan böyle bir başarı beklediklerini söyledi. Başarısında dershane ve okul öğretmenlerinin katkısıyla düzenli çalışmasının yattığını dile getirerek, “Çok fazla sürpriz olmadı, böyle bir başarıyı bekliyorduk. Mehmet, çalışkan bir çocuk ve düzenli çalışması sonucunda bu başarıyı elde etti. Dershane ve okul öğretmenleri gerçekten çok ilgileniyor. Programlı çalışıyor. Kendisi de böyle bir başarıyı bekliyordu. Allah’a şükür, sonuç beklediği gibi geldi. İnşallah ikinci sınavda da dershane ve okul öğretmenlerinin desteği ve programlı çalışmasının sonunda aynı başarıyı elde eder.” diye konuştu.

Mehmet Bayık da elde ettiği başarıda dershane ve okul öğretmenlerinin katkısının büyük olduğunu söyledi. Derslerine düzenli çalıştığını belirterek, “Böyle bir başarıyı bekliyordum. Emeği geçen dershane ve okul öğretmenlerimle aileme çok teşekkür ediyorum. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmadılar ve hep destek oldular. Böyle bir başarı elde ettiğimi için Allah’a şükrediyorum.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×