Mamak’ta şarkı, türkü şöleni

Ankara Mamak Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korosunca her ay düzenlenen 'Şarkılarımız-Türkülerimiz' programı, Türk müziği severlere bir konser daha verdi. Konserde 30 eser seslendirildi. İki saat süren...

Mamak’ta şarkı, türkü şöleni
29 Nisan 2014 Salı 11:33

Ankara Mamak Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korosunca her ay düzenlenen 'Şarkılarımız-Türkülerimiz' programı, Türk müziği severlere bir konser daha verdi. Konserde 30 eser seslendirildi. İki saat süren program boyunca seyirciler hüznü ve coşkuyu bir arada yaşadı.

Kursiyerlerin yanı sıra amatör Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği sanatçılarının da solo eserlerle sahne aldığı halka açık ve ücretsiz konser, büyük beğeni ile izlendi. İki bölüm halinde gerçekleşen konserin ilk bölümünde Türk Sanat Müziği, ikinci bölümünde de Türk Halk Müziği eserleri icra edildi. Türk müziğine damgasını vurmuş eserlerin yer aldığı konser izleyenler tarafından beğenildi. Konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterirken, solistler geçidi yapan koro, verdiği muhteşem konser ile müzikseverlerden yine tam not aldı.

Mamak’ı, kültürel alanda da ileriye taşımak için kültür ve sanat organizasyonlarına önem verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Kültürel etkinliklerimiz artarak devam edecek." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×