Mamak’ta evde bakım ve sağlık hizmeti devam ediyor

Ankara Mamak Belediyesi sağlık hizmetini vatandaşların ayağına götürmeye devam ediyor.

Mamak’ta evde bakım ve sağlık hizmeti devam ediyor
21 Mart 2014 Cuma 11:58

Ankara Mamak Belediyesi sağlık hizmetini vatandaşların ayağına götürmeye devam ediyor. Sosyal belediyeciliğin en güzel uygulamalarından birini yapan Mamak Belediyesi binlerce aileye sağlık hizmetiyle kol kanat germeye devam ediyor. Belediye bu yılın ilk 3 ayında bin 500’den fazla vatandaşa sağlık hizmeti ulaştırdı.

    Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Kimsesi olmayan, bakıma ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız için en büyük desteklerden birisi olan evde bakım ve sağlık hizmeti vatandaşlarımızın yaralarını sarıyor.” dedi. Evde bakım ve sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar ilk olarak Mamak Belediyesi’ne bizzat ya da telefonla ulaşarak hizmet talebinde bulunuyor. Uzman doktorlar tarafından yapılan kontrollerle birlikte birçok hastalığa erken teşhis koyarak, hastalığın daha ilerlemeden en doğru şekilde tedavi edilmesini de sağlıyor.

    HİZMETLER TELEFON KADAR YAKIN

    Evde sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Alo Mamak 444 0 149, 550 70 21, 550 70 36 ve 550 70 68’i arayarak hizmet talebinde bulunuyor. Hasta takibinin de dijital el terminallerini kullanan sağlık işleri ekipleri oluşturulan veriler sayesinde hastanın her türlü ihtiyacına en hızlı şekilde cevap veriyor. Evde sağlık hizmetleri çerçevesinde hastalara; kan alımı, muayene, enjeksiyon, pansuman, serum, sonda, kan şeker ölçümü, kolostomi bakımı gibi çok yönlü hizmetler sunuluyor. Ayrıca ihtiyacı olan hastalara yönelik mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak ve tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor. CİHAN

Mamak’ta evde bakım ve sağlık hizmeti devam ediyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×