Mamak’ta 14 bin çağrı cevaplandı

Ankara Mamak Belediyesi, 'Alo Mamak' hattından ve belediyenin mail adresinden 2013 yılı içerisinde 15 bin 58 çağrı aldı.

Mamak’ta 14 bin çağrı cevaplandı
17 Aralık 2013 Salı 11:23

Ankara Mamak Belediyesi, 'Alo Mamak' hattından ve belediyenin mail adresinden 2013 yılı içerisinde 15 bin 58 çağrı aldı.

Vatandaşların her türlü soru ve sorununa cevap veren çağrı merkezi, gelen çağrılardan 14 bin 227’sini cevapladı. 831 çağrıyı, cevaplanmak üzere ilgili birime ileten çağrı merkezi, yıl sonuna kadar yaklaşık 17 bin çağrı alacak. Belediye olarak, her alanda vatandaşa ulaşmak için teknolojiyi kullandıklarını dile getiren Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Alo Mamak ve belediyemizin mail adresi vatandaşla belediye arasındaki mesafeleri kısaltıyor. Haftanın 7 günü çalışan Alo Mamak hattı acil zamanlarda birçok konuda vatandaşların sorunlarına çözüm üretiyor.” dedi.

MAMAK DIŞINDAN DA ARANIYOR

444 0 149 numaralı Alo Mamak ve www.mamak.bel.tr adresine gelen çağrı ve istekler hava şartlarına göre değişiyor. 7-24 çalışma prensibiyle hizmet veren hattı, vatandaşlar hava şartlarının ağırlaştığı zamanlarda daha çok arıyor. Son derece ilginç isteklerin de ulaştığı hatta, bu yıl içerisinde gelen en dikkat çeken isteklerden biri de daha önce ilçede oturan bir vatandaşın taşındığı yeni belediye sınırları içerisinden Alo Mamak’ı arayarak “Ben Mamak’ta oturuyordum fakat taşındım. İlçede böyle bir sorun yaşamadım. Tuzlama için bu bölgelere de yardımcı olur musunuz” demesi oldu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×