Mamaklılar kan bağışına koştu

Ankara Mamak Belediyesi ve Türk Kızılay’ı her yıl olduğu gibi bu yılda ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledi.

Mamaklılar kan bağışına koştu
18 Şubat 2014 Salı 12:28

Ankara Mamak Belediyesi ve Türk Kızılay’ı her yıl olduğu gibi bu yılda ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledi. 50 kilonun üzerinde sağlıklı her bireyin kan bağışında bulunabileceği kampanya, belediye hizmet binasında gerçekleşti. Kan bağışının hem toplumsal hem de sağlık açısından önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Mesut Akgül, kan vermenin sosyal bir sorumluluk olduğunu kaydetti.

    Sağlık durumu, yaşı ve kilosu müsait olan vatandaşlar ve belediye personelinin katıldığı kampanya için vatandaşlar önce kan bağışçısı bilgilendirme formunu doldurdu. Genel durumu değerlendirilen bağışçıların, kan basıncı ve nabzı ölçülerek, kan sayımı için küçük bir örnek alındı. Kronik hastalığı ve düşük tansiyonlu olanlar, kan sulandırıcı ilaçlar ve sürekli ilaç kullananlar ile Hepatit B ve Hepatit C taşıyıcıları kan bağışında bulunamadı.

    Kızılay’ın 'Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır' sloganına dikkat çeken Akgül, “Kan, kaynağı insan olan bir maddedir. Temini tamamen gönüllülük esasına dayanır. Hayati bir öneme sahip olan kan için Türk Kızılay’ı sürekli kampanyalar düzenliyor. Daha önce kan bağışı kampanyalarına destek veren belediyemiz ve personelimiz bu kez de bu kampanyayı destekledi.” diye konuştu.
CİHAN

Mamaklılar kan bağışına koştu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×