Mamak’a 326 bin 500 ton asfalt serimi yapıldı

Ankara Mamak Belediyesi, asfaltlama çalışmalarını ilçe genelinde tüm hızıyla sürdürüyor.

Mamak’a 326 bin 500 ton asfalt serimi yapıldı
16 Aralık 2013 Pazartesi 12:03

Ankara Mamak Belediyesi, asfaltlama çalışmalarını ilçe genelinde tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye, 2013 yılı için koyduğu 300 bin ton asfalt hedefini aşarak, 326 bin 500 ton asfalt serimi gerçekleştirdi.

Beş yıllık hizmet süresinde hizmete girmemiş mahalle ve sokak bırakmadıklarını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Bir bölgenin gelişme sürecinde altyapı çalışmalarının önemi büyüktür. Ekiplerimiz gece, gündüz çalışarak hizmette mesainin bitmediğini gösteriyor." dedi.

İmar çalışmaları tamamlanan mahallelerde yolları kısa zamanda açan ve asfalt çalışmasını yapan Mamak Belediyesi, her açılan yolla birlikte yapılaşmayı da hızlandırıyor. Belediye hizmetlerinin ilçenin her köşesine eşit yayıldığını kaydeden Akgül, "İlçemiz büyüyüp, geliştikçe artan nüfusumuzla birlikte hizmet alanımız da genişliyor. Yeni yaşam alanları oluştururken bir taraftan bozulan yollarımızı onarıyor, bir taraftan da asfalt serimini gerçekleştiriyoruz. Havalar elverişli olduğu sürece alt yapı ve inşaat çalışmaları biten yollarda asfaltlama çalışmalarına devam edeceğiz" dedi.

Halen Bahçelerüstü, Küçük Kayaş, Kutlu, Mutlu ve Kutludüğün mahallelerinde asfaltlama çalışmalarına devam eden belediye, 2014 yılında 350 bin ton asfalt serimi gerçekleştirmeyi hedefliyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×