Mamak Kapalı Spor Salonu gün sayıyor

Ankara’nın en büyük ve en kapsamlı spor salonlarından biri olan Mamak Kapalı Spor Salonu için geri sayım başladı.

Mamak Kapalı Spor Salonu gün sayıyor
16 Ocak 2014 Perşembe 11:43

Ankara’nın en büyük ve en kapsamlı spor salonlarından biri olan Mamak Kapalı Spor Salonu için geri sayım başladı. Mamak, kısa süre içerisinde uluslararası spor müsabakalarının yapılabileceği, konser ve birçok etkinliğin düzenlenebileceği modern bir komplekse kavuşuyor. Önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleşecek tesisin iç ve dış tüm eksiklikleri giderilirken, son olarak zemin döşemesi de tamamlandı.

Mamak Kapalı Spor Salonu’nun sporun her branşına hizmet edecek bir tesis olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, tesisin çevre düzeniyle ilgili çalışmalarla, montajı tamamlanan saha aydınlatmalarının maçlara uygun hale getirilmesi için açı ayarlarının yapıldığını söyledi. Akgül, “Gençlerimizin her türlü sosyal aktiviteyi, sporsal faaliyetleri gerçekleştirebileceği, konserlerin yapılabileceği güzel bir salon yaptık. Şimdiden Başkent Ankara’ya hayırlı olsun.” dedi.

16 bin metrekarelik alanda 2 katlı olarak inşa edilen kapalı spor salonu içinde 48 adet protokol, 830 adet kombine ve 3370 adet te seyirci koltuğunun montajı tamamlandı. Oyun sahası parke imalatı ile 2 adet scoreboard ve 2 adet 40 metrekarelik LED ekran, soyunma odaları dolaplarının montajları da gerçekleştirildi. Ses anons sistemlerinin tüm teknik detaylar düşünülerek uygulandığı salonda televizyon çekimlerine uygun aydınlatma sistemi yerleştirildi. Yine tesise 13 adet kamera bağlantı noktasıyla taşınabilir canlı yayın görüntü aktarım sistemi ve konser sistemi yerleştirildi. Tesisin içi ve dışı da yerleştirilen güvenlik kameraları ile 24 saat kontrol edilecek.

4250 kişilik, altyapıya sporcu yetiştirecek kapalı spor salonunun zemin katında 2 adet fitness salonu idari ofisler, sağlık odası, doping odası, soyunma odası, hakem odaları, bilet satış ofisleri, sığınak ve duşlar bulunuyor. Tesisin birinci katında 8 adet derslik, ikinci katta da 2 adet kafeterya, basın odası, naklen yayın odası, 2 adet loca yer alıyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×