Mamak Belediyesi 2 bin 500 kişiye evde bakım ve sağlık ulaştırdı

Mamak Belediyesi’nin kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik sürdürdüğü evde bakım ve sağlık hizmetleri devam ediyor. Mamak Belediyesi bu yılın ilk beş ayında 2 bin 500 vatandaşa evde bakım ve sağlık hizmeti ulaştırdı. Mamak...

Mamak Belediyesi 2 bin 500 kişiye evde bakım ve sağlık ulaştırdı
16 Mayıs 2014 Cuma 12:28

Mamak Belediyesi’nin kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik sürdürdüğü evde bakım ve sağlık hizmetleri devam ediyor. Mamak Belediyesi bu yılın ilk beş ayında 2 bin 500 vatandaşa evde bakım ve sağlık hizmeti ulaştırdı.

Mamak Belediyesi sağlık hizmetiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, belediyenin, kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik sürdürdüğü evde bakım ve sağlık hizmetinin yılın ilk beş ayında 2 bin 500 vatandaşa ulaştığı belirtildi.

Sosyal belediyeciliğin en güzel uygulamalarından biri olan evde bakım ve sağlık hizmetiyle yaraların sarıldığını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Bizler belediyeciliği sadece yol yapmak, park yapmak olarak algılamıyoruz. Toplumun en zayıf halkası olan kimsesiz, yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlarımızın ayağına sağlık hizmetini götürüyoruz” dedi.

Evde sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Alo Mamak 444 0 149, 550 70 21, 550 70 36 ve 550 70 68’i arayarak hizmet talebinde bulunuyor. Hasta takibinde dijital el terminallerini kullanan sağlık işleri ekipleri oluşturulan veriler sayesinde hastanın her türlü ihtiyacına en hızlı şekilde cevap veriyor. Evde sağlık hizmetleri çerçevesinde hastalara; kan alımı, muayene, enjeksiyon, pansuman, serum, sonda, kan şeker ölçümü, kolostomi bakımı gibi çok yönlü hizmetler sunuluyor. Ayrıca ihtiyacı olan hastalara yönelik mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak ve tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor. Uzman doktorlar tarafından yapılan kontrollerle birlikte birçok hastalığa erken teşhis koyarak, hastalığın daha ilerlemeden en doğru şekilde tedavi edilmesini de sağlanıyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×