Malatyalı öğrencilerden kardeş okula yardım

Malatya Özel Turgut Özal İlk ve Ortaokulu sınıf anneleri, ‘Kardeş Okul Projesi’ kapsamında Diyarbakır’daki Yenişehir İMKB 75.

Malatyalı öğrencilerden kardeş okula yardım
23 Ocak 2014 Perşembe 16:13

Malatya Özel Turgut Özal İlk ve Ortaokulu sınıf anneleri, ‘Kardeş Okul Projesi’ kapsamında Diyarbakır’daki Yenişehir İMKB 75. Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ile Ergani Kortaş Köyü İlkokulu’nu ziyaret ederek kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.

Malatya Özel Turgut Özal İlk ve Ortaokulu sınıf anneleri ile öğretmenler, ilk olarak Ergani ilçesi Kortaş Köyü İlkokulunu ziyaret etti. Köydeki bir vatandaşın kahvaltı sofrasına konuk olan heyet, ardından okuldaki öğrencilere kitap, kırtasiye ve gıda yardımında bulundu.

Kortaş Köyü Okul Müdürü Yaşar Yaşar, “Kardeş Okul Projesi kapsamındaki bu kardeşlik köprüleri öğrencilerimizde hayata daha pozitif bakma ortamı oluşturuyor. Okul kütüphanemiz bağışlarla doldu taştı. Hassasiyetlerinden dolayı tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Yenişehir İMKB 75. Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nu ziyaret eden heyet, burada da kitap ve kırtasiye yardımında bulundu. Okul Müdürü Halis Durak “Sınıf annelerimizin bu ziyaretlerinden kendilerinin ve öğrencilerimizin çok mutlu olduklarını ve bundan böylede bu kardeşliğimizin sonsuza kadar devam etmesini bekliyoruz.” dedi.

KÖY OKULUNUN TATİL KİTAPLARI KARDEŞ OKULDAN

Özel Rahime Batu Ortaokulu yöneticileri Kardeş Okul Projesi çerçevesinde Malatya’nın Akçadağ ilçesi Aksaray köyü ilkokulu öğrencilerine tatil kitabı hediye etti. Okul Müdürü Haşim Tezcan okul olarak Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki bir okul ve Malatya’da bir okul ile kardeş okul olduklarını belirtti. Tezcan, “Diyarbakır’daki okulumuzun 1. sınıfında okuyan bütün öğrencilere geçen ay kışlık hediyeler aldık. Malatya’da ki kardeş okulumuzun öğrencilerine de 1. yarıyıl tatil kitabı, kalemlik ve kalem seti hediye ettik. Her iki okulumuzla kardeş okul çalışmaları, 2. yarıyılda da devam edecek.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×