Malatya'da numarataj çalışmaları Şubat ayı sonunda tamamlanacak

Malatya Belediyesi, adrese dayalı ‘nüfus kayıt sistemi' kapsamında, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün numaralama yönetmeliğine göre, şehirdeki bulvar, cadde, sokak ve iş yerlerine yönelik başlattıkları numaralama çalışmalarında son aşamaya g.

Malatya'da numarataj çalışmaları Şubat ayı sonunda tamamlanacak
15 Ocak 2014 Çarşamba 18:08

Malatya Belediyesi, adrese dayalı ‘nüfus kayıt sistemi' kapsamında, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün numaralama yönetmeliğine göre, şehirdeki bulvar, cadde, sokak ve iş yerlerine yönelik başlattıkları numaralama çalışmalarında son aşamaya geldi. 3 yıldır sürdürülen ve Şubat ayı sonunda tamamlanması planlanan çalışma çerçevesinde merkezdeki 80 bin bina-işyerine kapı numarası, 7 bin 500 cadde-sokak levhası, 500 tabela direği ile bin 400 tabela levhası asılacak.

Zafer Mahallesi’nde yapılan levhalama çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilk kez tüm şehri içine alan bir numarataj çalışması yapıldığını ifade etti. Numarataj çalışmasının yaklaşık 3 yıldır sürdüğünü anlatan Çakır, “3 yıl süren bir çalışmanın son aşamasına gelmiş bulunmaktayız. İlk önce mahalle sınırları, daha sonra da numaratajlama işlemi yönetmeliklere uygun hale getirildi. Malatya’da 3.200 cadde ve sokağımız var. Birçok cadde ve sokak isimleri rakamla belirlenmiş, bazılarında da tekrar vardı. Bunlarla ilgili çalışmaları geçtiğimiz yıl tamamlamıştık” dedi.

Şehirdeki tüm cadde ile sokak isimlerinin sivil toplum kuruluşları ve muhtarların görüşünün alınarak belirlendiğine dikkat çeken Çakır, levha renklerinin ise anket çalışmaları ile vatandaşların taleplerine göre belirlendiğini dile getirdi. Çakır, şöyle devam etti: “80 bin bina-dükkana kapı numarası, 7 bin 500 cadde-sokak levhası, 500 bin tabela direği ile bin 400 tabela levhası asılacak. Bu çalışmalarımızı Büyükşehir Malatya olarak yapıyoruz. Hem Battalgazi’ye, hem de Yeşilyurt’ta uygun bir çalışma yapıldı. Battalgazi merkez ilçemizde 47 mahallemiz var. Bu mahallelerimizin tamamında sahada düzeltme işlemleri tamamlanarak numarataj yönetmeliğine uygun hale getirildi. Şu ana kadar 13 mahallemizde levhalama tamamlandı. Yeşilyurt merkez ilçemizde de 36 mahalle var. Bunların da tamamında sahada düzeltme işlemleri tamamlanarak numarataj yönetmeliğine uygun hale getirildi. Şu anda 10 ekip çalışıyor. Toplamda 68 kişi bu alanda çalışma yapıyor. Şubat ayının sonlarına doğru bu çalışmayı bitireceğiz. Yani seçim öncesinde tabelama işlemlerini tamamen bitirmiş olacağız. Bu çalışmalarla bu alandaki eksiklikleri gidermiş olacağız.” CİHAN

Malatya'da numarataj çalışmaları Şubat ayı sonunda tamamlanacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×