Makedonyalılar 10'uncu yılını kutladı

Esenyurt Kıraç'ta bulunan Makedonyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 10.

Makedonyalılar 10'uncu yılını kutladı
24 Şubat 2014 Pazartesi 18:48

Esenyurt Kıraç'ta bulunan Makedonyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 10. kuruluş yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı. Derneğin yıl dönümüne Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da katıldı.

Makedonyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ellez Çetin programın açılış konuşmasında derneğin faaliyetlerinden bahsetti. Çetin, "2004 yılında, Büyükçekmece Makedonyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak faaliyete girdikten sonra 2008 yılında bugünkü ismine kavuşmuştur. Kıraç’ın Esenyurt'a bağlanması ardından derneğimiz de bu bölgede daha iyi destekler alarak faaliyetlerine devam etti. Aramızda bulunan ve daima destekçimiz olan değerli Necmi Kadıoğlu’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, "En kötü gününüz böyle neşe dolu, birlik ve beraberlik içerisinde olsun." temennisi ile başlayan konuşma yaptı. Kadıoğlu, "Sevgili hemşerilerim, bu ilçenin şehri emini ben olduğum için sizlerde benim en doğal hemşerilerimsiniz. Daha da önemlisi hepimiz kardeşiz, aynı caminin cemaatleriyiz. 10'uncu yıl dönümünüzü, birlik ve beraberliğinizi yürekten kutluyorum." diye konuştu.

Program sonunda dernek yönetimi Necmi Kadıoğlu’na destek ve hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×